AK Gençlik yöneticisine göre Dünya 'düz’

AK Gençlik yöneticisine göre Dünya 'düz’

AKP gençlik kolları yöneticisi, Dünya’nın düz olduğunu iddia etti. İddiaya göre Dünya’ya yuvarlak diyenler masonlar!

Gözde TÜZER
İstanbul

AKP Fatih Gençlik Kolları İlçe Başkan Yardımcısı ve Çevre ve Şehir, Kültür Birim Başkanı Tolgay Demir, akgencfatih.com sitesinin makaleler bölümünde “Düz Dünya Teorisi” isimli bir makale yayımladı. Olayın gündem olmasının ardından makale siteden kaldırıldı. 

Demir makalede dünyanın düz olduğunu savunurken, yuvarlak olduğunu kanıtlayanların mason olduğunu iddia etti.

Düz dünyanın ‘ciddi’ şekilde tartışıldığını ve ‘saçma’ bulunmasının sebebinin ‘proje’ olduğunu yazan Demir, NASA’nın uzay fotoğraflarında photoshop bulunduğunu, uzay yürüyüşlerinin hiçbirinin uzayda çekilmediğini, aya gidilmesinin komplo olduğunu iddia ederek “Çünkü bu gezegenden hiçbir zaman dışarı çıkılamadı, ama kolayca çıkabiliyoruz görüntüsü verebilmek için bu yalanlar söylenmeye devam etmektedir. Bütün bunlar birleştiğinde ortada gizlenen ve gizlenmeye çalışılan büyük bir oyun olabileceğini bize göstermekte” diye yazdı. 

“Dünya düz ise neden insanlara küre olarak sunulmaya çalışılıyor?” sorusunu da cevapladığını düşünen Demir “Özellikle son 500 yıldır küre dünya tam anlamıyla kabul görmeye başlamıştır ve ilginçtirki bunu öne sürenlerin tamamı mason kulübü üyeleridir” dedi. 

‘DÜNYA GÜNEŞ’İN ETRAFINDA DÖNMÜYOR’

Demir makalesinde kara parçalarının halktan gizlendiğini ve Antarktikayı geçince daha fazla kara parçası olduğunu iddia ederek bunu dinsel olarak örnekledi: “Dinsel inançlarımızda örneğin herkesin belli bir istikamete dönmesi küre dünyada imkansızdır, ama düz dünyada herkes aynı yöne örneğin Kabe'ye dönebilir.”

Makalesinde sık sık Kur’an'a göndermeler yapan Demir, Dünya’nın Güneş’in etrafında dönmediğini, uçağın eğim yerine düz bir yüzeyde uçtuğunu iddia etti. 

DÜNYA’NIN KATMANLARI SPEKÜLASYONMUŞ

Makalesinde ‘Dünyanın altında ne var?’ sorusuna ise Demir enteresan bir cevap verdi: “Bu tabikide cevaplanamaz bir sorudur çünkü varsayılan kenara hiçbir zaman ulaşılamadı. Ders kitaplarında gördüğünüz katmanların çoğu sadece spekülasyondur. Dünyanın çekirdeği bir spekülasyondan başka bir şey değildir, O halde Dünya'nın altında nevar? Bu hepimiz için hala bir gizem.” 

Makalede “Gemiler ve tekneler ufukta nasıl yok oluyor?”, “Dünya'nın etrafını gemi ile dolaşmak düz dünya'da nasıl mümkün olabilir?”, “Mevsimler nasıl oluşuyor ?”, “Yer çekimi (gravity)”, “Coriolis etkisi?”, “Sonsuz uzaklığı neden göremiyoruz?”, “Tek uzay programı NASA değil. Diğerleride mi işin içinde?” sorularına da ‘cevap’ veriliyor. 

YUVARLAK DÜNYA ‘ALDATMACA’

Son olarak Demir yuvarlak Dünya’nın bir ‘aldatmaca’ olduğunu iddia ederek bunun sorumlusunun Cizvitler ve Vatikan olduğunu söylüyor. Demir, bunun nedenini de şöyle açıklıyor: “Onların amacı bizi ‘septilyonda bir’ bir gezegenin üzerinde sınırsız uzayda uçtuğumuza ikna etmek.”

Demir makalesini şöyle tamamlıyor: “Yukarıda bahsettiklerim bir düz dünya teorisidir ve bir çok insanı acaba sorusuna itmektedir. Kimbilir belkide gerçekten düz dünyadayızdır” 

Makale konunun gündem olmasının ardından "http://akgencfatih.com/makaleler/55-makaleler/duz-dunya-teorisi" adresinden kaldırıldı. 

Ancak makale arşiv sitelerinde bulunabiliyor: 
https://web.archive.org/web/20170901174431/http://www.akgencfatih.com/makaleler/55-makaleler/duz-dunya-teorisi

(Demir’den yapılan alıntılardaki yazım hataları Tolgay Demir'e aittir) 

Son Düzenlenme Tarihi: 02 Eylül 2017 14:38
www.evrensel.net

2 yorum yapılmış

  1. Reha Çakmak 2 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Bu konu yaklaşık iki asırdır tartışılan bir konudur, yeni bir şey değildir. Fakat görüyorum ki herzamanki gibi bu konuda da çoook gerideyiz. Ve sırf akp li birisi yazdı diye ideolojik hale gelmiş.işin ilginç tarafı bu konu haber yapan her gazeteye her blogger a, her sözlük yazarına bakıyorum maalesef hiç kimse bunun yaklaşık iki yüzyıldır konuşulan bir teori olduğunu bilmiyor dahası araştırma gereğide duymadan bilimsel bir konuya ideolojik cevap verme adetini yerine getirme gayretine girmiş. Yani koca ülkede bunu bilen bir tane aydın çıkmadı.Makaleyi yazan şahsı zerre kadar tanımam.makalesindeki bilimsel kısımlar dışındaki komple teorilerine katılmam. Fakat şu cehalet ateşine küçük bir sı serpme gayretiyle ve birgün bizim insanımızda ideolojik olarak değilde bilimsel olarak bakmayı öğrenebilir temennisi ile paylaşıyorum. Merak edenler düz dünya teorisini burdan okuyabilirler bu teorinin bir topluluğu daji kurulmuştur. http://wiki.tfes.org/Frequently_Asked_Questions

  2. mertmert 2 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    vay be ne bilim adamlarımız varmış bizim.ben dünyanın yuvarlak olduguna inanıyorum.ama arkadaş keşke,bu konuyla ilgili akademisyenlerle konuşsaydı öyle açıklama yapsaydı diyorum.

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.