ÖSYM: 2017-ÖSYS yerleştirme sonuçlarında hata var

ÖSYM: 2017-ÖSYS yerleştirme sonuçlarında hata var

ÖSYM, 2017-ÖSYS yerleştirme sonuçlarında hata yapıldığını, yerleştirildiği açıklanan 1499 adayın aslında bir programa yerleştirilmediğini duyurdu.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Başkanlığı (ÖSYM), 8 Ağustos'ta açıklanan 2017-ÖSYS yerleştirme sonuçlarında hata yapıldığını açıkladı.

ÖSYM'nin açıklaması şöyle:

"08.08.2017 tarihinde açıklanan 2017-ÖSYS yerleştirme sonuçlarında, adayların yerleştirmelerinde kullanılacak puanlar belirlenirken Tablo-6C’nin ekinde yer alan okul türlerinden mezun olan adayların alan ve dallarına göre ek puan kullanılabilecek tercihlerinde ‘ek puanlı yerleştirme puanları’ yerine ‘ek puansız yerleştirme puanları’nın kullanıldığı tespit edilmiştir.

Bu işlemin düzeltilmesi amacıyla yapılan güncellemede 1110 adayın ilan edilen yerleştirmesi değişmiş, 1628 aday daha önce bir programa yerleşmemişken yerleşir duruma gelmiş, ek puanı dikkate alındığı için yerleşen bu adaylar nedeniyle daha önce bir programa yerleştiği ilan edilen 1499 aday ise yeni durumda herhangi bir programa yerleşememiştir.

Konu ile ilgili adaylar ve kurumlar bilgilendirilmiş, yeni sonuçlar 12.08.2017 tarihi saat 11:00 itibariyle güncellenmiştir.  Bu durumdan etkilenen adaylardan özür diler bilgilerine saygıyla sunarız."

ÖSYM’nin LYS puan hesaplamasında yaptığı hata nedeniyle tüm üniversite adaylarının başarı sıralamaları değişmişti. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 13 Ağustos 2017 00:46
www.evrensel.net
ETİKETLER ÖSYM

1 yorum yapılmış

  1. Bir Övgü Bir Yergi 2 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Daha önce işçi haberleriniz için teşekkür etmiş biri olarak yazıyorum bu yorumu, eğer haberci iseniz gerçek gazeteci iseniz Trabzon'da katledilen çocuk için iki satır haber yaparsiniz, aksi halde sizin habercilik anlayışınız da yanlı demektir, dizide takip etmeyelim artik

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.