12 Ağustos 2017 12:03

ÖSYM: 2017-ÖSYS yerleştirme sonuçlarında hata var

ÖSYM, 2017-ÖSYS yerleştirme sonuçlarında hata yapıldığını, yerleştirildiği açıklanan 1499 adayın aslında bir programa yerleştirilmediğini duyurdu.

ÖSYM: 2017-ÖSYS yerleştirme sonuçlarında hata var

Paylaş

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Başkanlığı (ÖSYM), 8 Ağustos'ta açıklanan 2017-ÖSYS yerleştirme sonuçlarında hata yapıldığını açıkladı.

ÖSYM'nin açıklaması şöyle:

"08.08.2017 tarihinde açıklanan 2017-ÖSYS yerleştirme sonuçlarında, adayların yerleştirmelerinde kullanılacak puanlar belirlenirken Tablo-6C’nin ekinde yer alan okul türlerinden mezun olan adayların alan ve dallarına göre ek puan kullanılabilecek tercihlerinde ‘ek puanlı yerleştirme puanları’ yerine ‘ek puansız yerleştirme puanları’nın kullanıldığı tespit edilmiştir.

Bu işlemin düzeltilmesi amacıyla yapılan güncellemede 1110 adayın ilan edilen yerleştirmesi değişmiş, 1628 aday daha önce bir programa yerleşmemişken yerleşir duruma gelmiş, ek puanı dikkate alındığı için yerleşen bu adaylar nedeniyle daha önce bir programa yerleştiği ilan edilen 1499 aday ise yeni durumda herhangi bir programa yerleşememiştir.

Konu ile ilgili adaylar ve kurumlar bilgilendirilmiş, yeni sonuçlar 12.08.2017 tarihi saat 11:00 itibariyle güncellenmiştir.  Bu durumdan etkilenen adaylardan özür diler bilgilerine saygıyla sunarız."

ÖSYM’nin LYS puan hesaplamasında yaptığı hata nedeniyle tüm üniversite adaylarının başarı sıralamaları değişmişti. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Elvan: Kırığa rağmen hastaneye ters kelepçeyle götürüldüm

SONRAKİ HABER

Celal Şengör: Elin dangalağına organ verip onu yaşatmanın anlamı yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa