15 Temmuz 2017 14:40

İrgil: ÖSYM Neden her sınavda bir skandala imza atıyor?

CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil ÖSYM’nin LYS puan hesaplamasında yapılan hata nedeniyle başarı sıralamasının değişmesine tepki gösterdi

Paylaş

ÖSYM’nin LYS puan hesaplamasında yapılan hata nedeniyle tüm üniversite adaylarının başarı sıralamalarının güncellendiğini açıklaması üzerine “Bir kurum bu kadar mı itibarsız olur” diye tepki gösteren TBMM Eğitim Komisyonu üyesi CHP’li İrgil: “Yetkililere soruyorum, ÖSYM neden her sınavda bir skandala imza atıyor?”

2017 LYS sonuçlarını dört gün önce sitesinden açıklayan ancak dün de ek puan hesaplamalarındaki hata nedeniyle tüm adayların başarı sıralamalarındaki değişikliği duyuran ÖSYM’ye pek çok tepki gelirken CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil; “Nedir bu çocukların ve ailelerinin ÖSYM’den çektiği! Bir kurum bu kadar mı itibarsız ve liyakatsiz olur!” dedi.

ÖSYM dendi mi yanlış sorular, çalınan sorular, geç açıklanan sonuçlar, ulaşılabilirliği olmayan ve bilgi edinmede kifayetsiz bir kurumun akla geldiğini ifade eden CHP’li İrgil, ÖSYM’nin 2010’dan beri neredeyse her sınavda bir skandala imza attığını belirterek şunları söyledi: 

NE YAZIK Kİ ŞAŞIRTMADI

“Hatırlanacağı üzere şifre skandalı nedeniyle iptal edilen, kopya skandalıyla çokça tartışılan KPSS’ler vardı. Yapıldıktan 2 yıl sonra sonuçları değiştirilen veya yanlış soruların iptalleriyle karşı karşıya kalınan TUS’lar vardı. Kitapçık sayfalarına ‘silgi tozu’ kaçtı diye sonuçları açıklanması geciken DGS vardı. En son YGS 2017’de sınav yerine 1 dakika geç geldi diye çocukların suratına kapıları kapattılar ve 1 senelerini ellerinden aldılar. Ne yazık ki üniversite sınavında da ÖSYM şaşırtmadı ve yine bir mağduriyete imza attı. Bu gençlerden ne istiyorlar, bir işin doğru yapılması bu kadar mı zor, anlamak mümkün değil. Merak ediyorum, ÖSYM neden her sınavda bir skandala imza atıyor?” (HABER MERKEZİ)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Antika radyo ve gramofon evi

SONRAKİ HABER

Gülistan Doku’ndu, biz döküldük: Kıyıya vuran gerçekler

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...