07 Ağustos 2017 08:48

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın avukat görüşü kısıtlandı

İhraç edildikleri işlerine geri dönebilmek için 152 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın avukat görüşü de kısıtlanlandı.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın avukat görüşü kısıtlandı

Paylaş

OHAL KHK'si ile ihraç edildikleri işlerine geri dönebilmek için 152 gündür açlık grevinde olan eğitim emekçileri Nuriye Gülmen ile Semih Özakça'nın Avukatı Aytül Kaplan, günde yedi saat olan avukat görüşünün iki saate düşürüldüğünü söyledi.

Gülmen ve Özakça’yı hastanede ziyaret eden Avukat Aytül Kaplan, günde yedi saat olan avukat görüşünün iki saate düşürüldüğünü ve cezaevi memurlarının, görüş kısıtlamasını “Gülmen ve Özakça’nın enfeksiyon kapmamaları için” diyerek açıkladığını belirtti. Kaplan, “Bunu söylemesi gereken doktordur. Sağlıklarıyla ilgili bir durum hakkında infaz memurları karar veremez” dedi.

'AĞIR TECRİT ALTINDAYIZ'

Gülmen ve Özakça ise hastaneden Avukat Kaplan aracılığıyla “Biz hasta değiliz. Hastaneye gitmek gibi bir talebimiz de olmadı. Hapishanedeyken tecritteydik; ama burada ağır tecritteyiz. Hem psikolojik hem de fiziksel savaş yürütüyorlar bize karşı” mesajını gönderdi. (HABER MERKEZİ)

ŞEBNEM KORUR FİNCANCI YAZDI: #NURİYESEMİH

ÖNCEKİ HABER

Türkiye'nin AİHM yargıçlığı için önerdiği adaylar reddedildi

SONRAKİ HABER

İngiltere'de yasalardaki aile içi şiddet tanımı genişletiliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa