Tüm Köy Sen’den Arıcılar Birliği’ne ziyaret

Tüm Köy Sen’den Arıcılar Birliği’ne ziyaret

Tüm Köy Sen yöneticileri Ordu Arıcılar Birliği’ne ziyarette bulunarak sorunlara karşı ortak hareket etme çağrısı yaptı.

Tüm Köy Sen Ordu Şube Başkanı Zekai Sağra, yönetim kurulu üyeleri Ünal Özyurt ve Muvaffak Aydemir’in ziyaretini karşılayan Ordu Arıcılar Birliği Başkanı Akın Çiftçi ziyaretten memnun kaldığını dile getirdi.

Tüm Köy Sen Ordu Şube Başkanı Zekai Sağra, tarımla ilgili kuruşları ziyaret ettiklerini vurgulayarak “Ülke tarımı genel anlamda sıkıntılı. Birliğimiz önemli, tek tek hareket etmekle başarı şansı zayıf oluyor. Birbirimizin sorunlarına sahip çıkarsak daha güçlü oluruz. Sendika olarak, arıcıların, balıkçıların, kivi üreticisinin, fındık üreticisinin, hayvancılık yapanların örgütü olarak tek tek kurulmuş kuruluşlarla dayanışma içinde olmak istiyoruz” dedi.

Ziyaretten memnuniyetini dile getiren Ordu Arıcılar Birliği Başkanı Akın Çiftçi de “En büyük sıkıntımız, merdiven altı üretimdir. Sıkıntılarımız diz boyu. Tarımın her alanında sıkıntıların yaşandığını biliyoruz. Ürettiğimizin değerimi biz de alamıyoruz. Arıcılarımız dinlendiğinde sıkıntılar daha iyi ortaya çıkacak. Bu nedenle ortak hareket etmemiz gerekiyor. Konaklama sorunumuzu aştık ama pazar sorunumuzu aşamadık. Piyasadaki merdiven altı üretim arıcılarımızı olumsuz etkiliyor. Zirai ilaçlarla da sıkıntımız var. Tohuma atılan ilaçlar var onların zararlarını görüyoruz. Adana’da binlerce arı ölümü oldu. Arı tozlaşma için önemli. Zirai ilaçlardan etkileniyoruz” dedi. (Ordu/EVRENSEL)

www.evrensel.net