02 Ağustos 2017 12:33

Ahmet Şık’tan mesaj var: Haklıyız, başımız dik

Cumhuriyet gazetesi davasında tutuklu yargılanan gazeteci Ahmet Şık, Silivri Cezaevi’nden mesaj gönderdi.

Ahmet Şık’tan mesaj var: Haklıyız, başımız dik

Paylaş

CHP Bursa Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Orhan Sarıbal, Maltepe Cezaevinde CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nu, ardından da Silivri’de tutuklu bulunan gazeteci Ahmet Şık, Kadri Gürsel, Akın Atalay, Murat Sabuncu ve Gökmen Ulu’yu ziyaret etti.

Ahmet Şık, Sarıbal aracılığıyla şu mesajları iletti;

'BU DAVA HUKUKİ BİR DAVA DEĞİLDİR'

“Haklıyız, başımız dik, haklı olduğumuz için güçlüyüz, direnmeye devam edeceğiz. Bu dava hukuki bir dava değildir. Hukuk bizim suçlu olmadığımızı biliyor. OHAL ve KHK’lar eliyle bizleri sindirebileceklerini, korkutacaklarını sanıyorlarsa yanılıyorlar. Korkmayacağız, sesimizi daha da arttıracağız. Doğruları söylemeye daha fazla, daha yüksek sesle devam edeceğiz, Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet!”

Silivri ziyareti öncesinde Maltepe’de CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nu ziyaret eden Sarıbal, Berberoğlu’nun moralinin yüksek olduğunu, inançlı ve kararlı bir şekilde haklı davasını sürdürmeye devam ettiğini kaydetti.

'AHMET ŞIK SAVUNMASIYLA MAHKEMEYE GEREKEN DERSİ VERMİŞTİR'

Gazetecilerin de tıpkı Berberoğlu gibi morallerinin yerinde olduğunu ifade eden Sarıbal “Haklı olduklarını biliyorlar. İnançları bu noktada tam. Hepsi 11 Eylül’de tahliye edilmeleri gerektiğini ifade ediyor, biz de aynı şekilde söylüyoruz. Ahmet Şık yaptığı tarihi savunmasıyla zaten bu mahkemeye gereken dersi vermiş ve onları tarih önünde adeta yargılamıştır. Kendisiyle görüşmemde bana bu davanın hukuki değil siyasi olduğunun farkında olduklarını, saraydan gelen talimatla kendilerinin tutukluluk hallerinin devamına karar verildiğini söyledi” dedi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Dış ticaret açığında yüzde 80'lik artış

SONRAKİ HABER

Denizli'de midibüs kaza yaptı: 12 öğrenci yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa