25 Temmuz 2017 16:13

Ordu'da protokol kavgası: Emniyet Müdürü şikayetçi oldu

Ordu'da Perşembe Yayla Şenlikleri'ndeki protokol kavgası sonrası İl Emniyet Müdürü Suat Çelik, Belediye Başkanı Enver Yılmaz'dan şikayetçi oldu.

Paylaş

Ordu İl Emniyet Müdürü Suat Çelik, Aybastı ilçesi Perşembe Yayla Şenlikleri'nde protokol tribününde meydana gelen arbedenin ardından, Büyükşehir Belediye Başkanı AKP'li Enver Yılmaz hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak şikayetçi oldu. İçişleri Bakanlığı'nın ardından, Aybastı Cumhuriyet Başsavcılığı da olayla ilgili soruşturma başlattı.

DHA'nın haberine göre Ordu'nun Aybastı ilçesindeki Perşembe Yayla Şenlikleri'nde, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un da bulunduğu protokol tribününde İl Emniyet Müdürü Suat Çelik ve Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz arasında arbede yaşandı. Korumalar ve zabıtaların da karıştığı kavgada Bakan Numan Kurtulmuş, güvenlik gerekçesiyle şenlik alanından uzaklaştırıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından kavga olayını araştırmak üzere dün Ordu'ya gelen 2 Mülkiye Başmüfettişi'nin ardından, Aybastı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından da soruşturma başlatıldı. Ordu'ya gelen Mülkiye Başmüfettişlerinin olayla ilgili Vali Seddar Yavuz'u da makamında ziyaret edip bilgisine başvurduğu belirtildi.

Kavga olayının ardından Fatsa Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde 3 günlük darp ve istirahat raporu alan Emniyet Müdürü Suat Çelik'in, Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak Belediye başkanı Enver Yılmaz hakkında şikayetçi olduğu belirtildi.

ERDOĞAN ELEŞTİRMİŞTİ

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan bugünkü grup toplantısında konuya değimmiş ve Belediye Başkanı Yılmaz'ı eleştirerek "Dava idrakiyle hareket etmeyenler partiye zarar veriyor" demişti. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Site yöneticisi polis, vatandaşın başına silah dayadı

SONRAKİ HABER

Kocaeli'deki fabrika yangınında yaralanan işçi yaşam mücadelesini kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa