24 Temmuz 2017 22:07

Gümüşlük’ten klasik müzik notaları yükselecek

Bodrum Klasik Müzik Derneği tarafından organize edilen Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali 26 Temmuz-4 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek

Paylaş

Bodrum Klasik Müzik Derneği tarafından, Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay’ın sanat danışmanlığında, Piyanist Eren Levendoğlu’nun sanat yönetmenliğinde organize edilen Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, bu yıl 26 Temmuz-4 Eylül tarihleri arasında dinleyicileri bir araya getirecek. Festivalde bu yıl 15 ana konser ve 5 öğrenci konseri dinleyiciyle buluşacak. 15-19 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek 4. Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışması kapsamında da bir final konseri gerçekleşecek.  

KEMAN VE AKORDEON 

25 asırlık tarihi mekanda gerçekleşecek açılış konserinde Fransız Kemancı Gilles Apap ve Akordeon Sanatçısı Myriam Lafargue, eşine az rastlanır bir repertuvarla seslenecekler. Gecede sanatçılar, Fritz Kreisler, Maria Theresia von Paradis, Christoph Willibald Gluck, Astor Piazzolla ve Antonio Vivaldi’nin eserlerine yer verecek. 

Gümüşlük’teki tarihi mekanda sahneye çıkacak olan Gilles Apap ve Myriam Lafargue, ilk olarak Fritz Kreisler’in, “Preludium and Allegro” adlı eserini seslendirecekler. Ardından ikili, Maria Theresia von Paradis’in, “Sicilienne” adlı eserine ve Bulgaristan, Fransa, İrlanda ve daha birçok ülkenin geleneksel eserlerine yer verecek. Apap ve Lafargue, konserin ilk yarısını, Akordeon Sanatçısı Franck Angelis’in, Christoph Willibald Gluck’un “Melodie dell’Orfeo from Orfeo ed Euridice ‘Amalgame’ adlı eserine yaptığı uyarlamayla sonlandıracaklar. 

DERSLER BAŞLADI

2006 yılından beri festival bünyesinde gerçekleşen Gümüşlük Festival Akademisi Ustalık Sınıfları kapsamında bir de keman masterclassı verecek olan Fransız Sanatçı Gilles Apap, festivalin Gümüşlük sahilinde yer alan merkezinde Türkiye’nin çeşitli üniversite ve konservatuvarlarından gelen öğrencilerle keman derslerine başladı. bu yıl, 24-29 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek ustalık sınıfına katılan keman öğrencileri, 28 Temmuz akşamı festival merkezindeki Toprak Ev’de bir de konser verecek. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Avanos Geleneksel Halk Panayırı başladı!

SONRAKİ HABER

ÖSYM 2020 sınav takmini açıkladı | YKS 20-21 Haziran'da

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa