Siirt'te de Hero tişörtü giyen 2 genç gözaltına alındı

Siirt'te de Hero tişörtü giyen 2 genç gözaltına alındı

Siirt'te üzerinde 'Hero' yazılı tişört giyen 2 genç gözaltına alındı.

Siirt'in Baykan ilçesi ve şehir merkezinde üzerinde “Hero” yazısı bulunan tişört giyen 2 genç polis tarafından gözaltına alındı. Baykan'da gözaltına alınan kişi adli kontrol uygulaması ile serbest bırakılırken, diğer kişinin ise sorgusu sürüyor.

Siirt'in Yeni Mahalle, Cengiz Topel Caddesi üzerinde yürüyen 20 yaşlarında bir erkek, bugün akşam saatlerinde üzerinde “Hero” yazılı tişört olduğu için polis tarafından gözaltına alındı, sağlık kontrolünün ardından ifadesi alınmak üzere Siirt Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirildi.

Öte yandan dün akşam saatlerinde Siirt'in Baykan ilçe merkezinde de 20 yaşlarında, ismi açıklanmayan bir kişi "Hero" yazılı tişort giydiği için gözaltına alındı. Baykan'da gözaltına alındıktan sonra sorgulanmak üzere Siirt TEM Şube Müdürlüğü'ne getirilen genç, işlemlerinin ardından Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildi. Soruşturmayı yürüten savcı tarafından ifadesi alınan genç daha sonra adli kontrol talebi ile Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne gönderildi. Sulh Ceza Hakimliği'nde yeniden sorgulanan genç adli kontrol uygulaması ile serbest bırakıldı. (Siirt/DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 23 Temmuz 2017 20:59
www.evrensel.net
ETİKETLER HeroSiirt