23 Temmuz 2017 15:17

Serhat Akın'dan olaylı İsviçre maçına dair itiraflar

Hürriyet'e konuşan Serhat Akın, 2005'teki olaylı İsviçre maçında yaşananlarla birlikte hakem raporunu nasıl yumuşattığını anlattı.

Paylaş

Eski Fenerbahçeli futbolcu Serhat Akın, Türkiye'nin Dünya Kupası'na katılmak için İstanbul'da 16 Kasım 2005'te İsviçre'yle oynadığı ve 4-2 kazandığı olaylı maçta yaşananlara dair açıklamalar yaptı.

Gergin geçen maç sonunda büyük olayların yaşandığını hatırlatan Serhat, "Hakem orada linç edilebilirdi" diyerek soyunma odasında hakemi koruduğunu bu sayede raporun yumuşadığını söyledi.

Hürriyet’ten Kenan Başaran'a konuşan Serhat Akın’ın söz konusu açıklamaları şöyle:

FATİH TERİM ÖYLE MOTİVE ETTİ Kİ 'SAVAŞA GİDİYORUZ' DEDİM

2005 Kadıköy'de İsviçre ile oynadığımız Dünya Kupası play-off rövanş maçını hiç unutmayacağım. Kavgaya dönüşen maç, aşırı hırstan. Bana hırslı diyorlar da Fatih Terim benden de hırslı. Bizi öyle motive etti ki, “Savaşa gidiyoruz. Bu benim kariyerimin son maçı” dedim.

VOLKAN DEMİREL, FATİH AKYEL HAKEMİN ODASINI BASTI

Volkan Demirel, Fatih Akyel falan hakemin odasını bastı. Orada onları ben kurtardım. Volkan Demirel ve Fatih Akyel 1 sene ceza yiyecekti. Çünkü hakemin kapısını kırmayı bırak, kapıyı çalmadan içeriye girsen ve hakem kötü niyetliyse sana 1 sene ceza verdirebilir.

'HAKEME BİRA SÖYLEDİK, HEPSİNİ SİLDİREMEDİK AMA RAPORDAN ÇOK ŞEY ALDIK'

Onlarsa kapıyı ayakla kapıyı kırdılar. Oyuncularla kavgayı bırak, artık hakeme saldırdılar. Ben de içeri girdim. Hakem bana sarılıp "Please, help me" (Bana yardım et) falan dedi. Frank De Bleeckere, Belçika'dan tanıyor beni. Hakeme bira mira söyledik. Hemen olayları şey yaptım. Hepsini sildiremedik, ama ciddi anlamda rapordan çok şey aldık. Hakem, titriyordu korkudan. Büyük kavgalar olaylar çıktı. Hakem orada linç edilebilirdi.

'ASLINDA HAKEM BİZİM YANIMIZDAYDI'

Aslında o gün hakem gerçekten bizim yanımızdaydı. Benim penaltı, penaltı değildi. Atmosferle birlikte bizim yanımızdaydı. Ama artık kontrolü kaybettik. Ben durdurdum, Hamit Altıntop da Barnetta'yı falan kaçırdı. İçerisi çok kötüydü. Biz de dayak yedik. Çünkü seyirciler koridorda yumruk atıyor, bize de vuruyorlardı." (SPOR SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Kayyım, 3 dilli tabelayı kaldırdı sadece Türkçe tabela astı

SONRAKİ HABER

EMEP: Sansürü mücadeleyle kaldırdık, baskıyı da kaldıracağız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...