14 Temmuz 2017 08:41

Diyanet'in dergisi: FETÖ radikal modernleşmenin ürünü

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın darbe girişimine özel olarak çıkarttığı Temmuz sayısında 'FETÖ', 'radikal modernleşmenin ürünü' olarak tanımlandı.

Paylaş

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın aylık dergisinin Temmuz sayısında iktidara yakın "düşünce kuruluşu" SETA'dan Turgay Yerlikaya'nın “Küresel Bir Tehdit Olarak FETÖ” makalesi, 'FETÖ'yü "Türkiye'deki radikal modernleşme sürecinin bir ürünü" olarak tanımladı.

Cumhuriyet'in yansıttığı Yerlikaya'nın makalesine göre "FETÖ, dine yabancılaşmış bir toplumda özellikle mütedeyyin bireyler için sığınılacak bir liman işlevi gördü” denildi.

Yerlikaya yazısında “Öteden beri Türkiye’deki siyaseti vesayetçi parlamentarizmin yarattığı boşlukları kullanmak suretiyle manipüle eden FETÖ unsurları, nihai kertede AK Parti hükûmeti ve Türkiye demokrasisini ortadan kaldırmaya teşebbüs etmiştir” değerlendirmesini yaptı.

İHSAN ÇARALAN: 'FETÖ'CÜ DARBECİLİĞİN PANZEHİRİ LAİSİZMDİR

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ise yazısında, “15 Temmuz’dan sonra birliğimizi ve dirliğimizi muhafaza etme adına ülkemizin dört bir yanında oluşan coşkunun ve istikrara dönüşmesi için her birimizin üzerine düşen sorumluluklar vardır. Adaletten, merhametten, itidalden, uhuvvetten zerre miktar ayrılmamalı, yarınlara huzur taşımalıyız” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Gazetelerde 'Ne Var Ne Yok?' - 14 Temmuz 2017 Cuma

SONRAKİ HABER

Libya Konferansı sonuç bildirisi sızdı: Hedef kalıcı ateşkes ve silah ambargosu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...