13 Temmuz 2017 11:54

Ekpe Udoh, Utah Jazz'la anlaştı

Fenerbahçe'nin Euroleague şampiyonluğunda önemli rol oynayan Ekpe Udoh'un NBA'de dönmeye hazırlandığı belirtildi.

Paylaş

Fenerbahçe'nin yıldız uzunu Ekpe Udoh'un Utah Jazz'la anlaştığı ve NBA'e döneceği açıklandı.

Yahoosports bünyesindeki The Vertical'dan Shams Charania'nın duyurduğu bilgiye göre Udoh, Jazz'la 2 yıl karşılığında 6.5 milyon dolar kazanacağı bir sözleşmeye imza attı.

FENERBAHÇE'DEN TEŞEKKÜR

Fenerbahçe'den yapılan açıklamada "Sarı-lacivertli formamızı giydiği her an basketbol stili, takımımıza sunmuş olduğu katkı, ortaya koyduğu mücadele ve saha dışında gösterdiği örnek kişiliğiyle taraflı tarafsız herkesin övgüsünü ve takdirini kazanmış Ekpe Udoh, kulüp tarihimize de adını altın harflerle yazdırmıştır. Ülke sporunun en büyük başarılarından biri olan Euroleague şampiyonluğunu kazanan Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımıza vermiş olduğu destek ve katkılarla her zaman takım ruhunu perçinleyen Ekpe Udoh'a bugüne kadarki hizmetleri için teşekkürlerimizi sunuyor, yeni kariyerinde başarılar diliyoruz" denildi.

30 yaşındaki 2.08'lik Udoh, 2010'dan 2015'e kadar NBA'de Golden State Warriors, Milwaukee Bucks ve L.A. Clippers formaları giymişti.

Udoh, Fenerbahçe ile geçirdiği 2 yılda önemli başarılara imza atmış ve Euroleague şampiyonluğunda büyük rol oynamıştı. Udoh, 2017'de Final Four MVP'si(en değerli oyuncu) seçilmişti. (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Vali Şahin: Beşiktaş saldırısının organizatörü yakalandı

SONRAKİ HABER

Rabia Naz Komisyonu ilk toplantısını yaptı

Reklam
Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa