01 Temmuz 2017 16:39

KESK: Kötü gidişe 'dur' demek için omuz omuza mücadeleye

KESK Bursa Şubeler Platformu 'Herkes için adalet, herkes için demokrasi' demek için basın açıklaması yaptı.

Paylaş

Ülkenin geleceğinin demokrasi, özgürlük ve adalet açısından karanlık bir noktaya doğru gittiğini söyleyen KESK’liler Bursa’da bu gidişe dur demek için omuz omuza mücadele çağrısı yaptı.

“Milletvekillerini, belediye başkanlarını yani halkın iradesini temsil edenleri haksız, hukuksuz tutuklamak, halkın iradesini tutuklamaktır” diyen KESK Bursa Şubeler Platformu Sözcüsü Atakan Erdağı; seçilmişlerin tutuklanmasına tepki gösterdi.

DEMOKRATİK ÜLKE İÇİN BİR ARAYA GELMELİYİZ

“KESK dünden bugüne, toplumun adalet, hukuk, demokrasi, hak ve özgürlükleri savunan tüm kesimleriyle ortak mücadeleyi önüne koymuş, toplumun muhalif yapılarına dönük destek ve dayanışmasını hayata geçirmiştir” diyen Erdağı; ‘Adalet Yürüyüşü’ne destek verdiklerini söyledi.

Erdağı, “En büyük ihtiyacımız, hukuksuz, antidemokratik, faşizan zihniyete karşı, tüm kutuplaşma ve düşmanlaştırma politikalarını aşarak, demokratik bir ülkeyi inşa etmek için bir araya gelmektir. Bu çerçevede ülkenin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine ortak geleceği, diktatörlük inşasına karşı bir arada, omuz omuza mücadele etmeliyiz” dedi. (Bursa/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

TIR dorsesinde havasız kalan mülteci öldü

SONRAKİ HABER

Karlov suikastı soruşturmasında biri eski 6 TRT çalışanı gözaltına alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa