22 Haziran 2017 10:07

Star Yazarı Oflaz'dan Perinçek'e: 'Yaşayan Hitler'

Adalet talebine karşı 'Yargının altın devrini yaşadığını' iddia eden Doğu Perinçek'e Star Yazarı Lütfü Oflaz sert tepki gösterdi.

Paylaş

Star Yazarı Lütfü Oflaz, “Yargı altın devrini yaşıyor” diyen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’i “Türkiye’nin vicdansızı” ve “Türkiye’nin faşisti” ilan etti.

“Yaşayan Hitler Doğu Perinçek” başlıklı bir yazı yazan Oflaz, Perinçek’in “Haksızlığa uğrayanlar var, ama bu haksızlıklar görmezden gelinmeli” dediğini belirterek “Bu ve benzeri sözleriyle adeta Hitler gibi konuşuyor. Neyse ki AK Parti iktidarı, Doğu Perinçek gibi haksızlıkların görmezden gelinmesini istemiyor. Zaten bunu istemediği için, haksızlığa uğrayanların başvuracağı bir komisyon oluşturmuş bulunuyor. Bu komisyon mümkün olduğu kadar hızlı çalışmalıdır. Mümkün olan en kısa süre içinde haksızlıklar giderilip haksızlığa uğrayan bir kişi bile bırakılmamalıdır” ifadelerini kullandı.

Oflaz, daha önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile “Nuriye Gülmen ve Semih Özakça” için yazdığı bir yazıya dair telefonda görüştüklerini ve görüşmenin gergin geçtiğini de söyledi. Oflaz buna rağmen Soylu’nun Doğu Perinçek vari bir zihniyet sergilemediğini belirtti. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Serik'te dereye düşen 2 yaşındaki çocuk öldü

SONRAKİ HABER

Irak'ta hükümeti protesto eden halk yolları kapattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...