25 Haziran 2017 16:25

Nuriye Gülmen'den bayram mesajı

109 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen, cezaevinden bayram mesajı gönderdi. Gülmen, 'En güzel bayram adalete doyduğumuz yarınlarda' dedi.

Paylaş

Nuriye Gülmen cezaevinden bayram mektubu gönderdi. Gülmen, mektubunda “Kutlayacağımız en güzel bayram adalete doyduğumuz yarınlarda olacak” diye yazdı.

109 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen cezaevinden bayram mektubu gönderdi. “Milyonlarca çocuğun geceleri yatağa aç girdiği, milyonlarca insanın, adalete aç olduğu bir dünyada bizim açlığımız nedir ki?” diyen Gülmen, mektubunda şu satırlara yer verdi: “Pazar günü, açlığın 109. gününde Ramazan bayramını kutlayacak Müslüman halklar… Ben de ailemden ve sevdiklerimden ayrı ilk bayramımı idrak edeceğim. Bu, aynı zamanda açlıkla geçen ilk bayramım olacak.

Milyonlarca çocuğun geceleri yatağa aç girdiği, milyonlarca insanın, adalete aç olduğu bir dünyada bizim açlığımız nedir ki? Mesele yemeksiz kalmaksa, karın açlığıysa, çocukların bayramlara aç uyandığı bir dünyada açlığımızın adını ağzıma almayız. Ama bugün açlığımızın ifade ettiği şey, karın açlığından çok daha fazlasıdır. 21. Yüzyılda, emperyalizmin bedelini tüm dünya halklarına ödettiği, içinde geçmekte olduğumuz krizinde; adalet, ekmeğe ve onura aç milyonların sesi olma iddiasındadır bizim çekmekte olduğumuz açlık. Bu bayram, kutlayacağımız en güzel bayram olmayacak. En güzelini halkların adalete doyduğu yarınlarda kutlayacağız. Ama bunu da elimizdekilerle kutlamayı bileceğiz.” (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Özakça'nın annesi: Çocuklarımız dönene kadar bayram yok

SONRAKİ HABER

Emniyet Genel Müdürü değiştirildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa