'Adalet Yürüyüşü'nde fenalaşan bir kişi hastaneye kaldırıldı

'Adalet Yürüyüşü'nde fenalaşan bir kişi hastaneye kaldırıldı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun çağrısıyla başlayan 'Adalet Yürüyüşü'ne katılan Hasan Tatlı rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'ne Mamak ilçesinden katılan CHP üyesi 69 yaşındaki Hasan Tatlı, fenalaşarak Kazan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Ankara'dan Adalet Yürüyüşü'ne katılanlar arasında bulunan Hasan Tatlı, 70 dakikalık yürüyüş sonrası 10:30 sularında Kazan Kurtboğazı sınırları içinde İğdir Mahallesi yol kavşağında verilen mola sırasında kalp krizi geçirdi. Yolda ve hastanede birkaç kez kalbi duran Tatlı, acil serviste kalp masajı ile hayata döndürülerek yoğun bakımda tedaviye alındı.

Nüfusa kayıtlı yeri Kayseri olan ve Ankara'da yaşayan Hasan Tatlı'nın durumunu CHP Ankara milletvekilleri Necati Yılmaz ve Murat Emir ile İstanbul Milletvekili Ali Şeker yakından takip etti.

Tatlı, yoğun bakımdan alınarak ambulans ile Ankara'ya sevk edildi. Tatlı'nın daha önce kalp kapakçığı ameliyatı geçirdiği belirtiliyor.

CHP'Lİ EMİR, TATLI'NIN DURUMU HAKKINDA BİLGİ VERDİ

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Hasan Tatlı'nın Ankara'ya sevk edilmesinden sonra Kazan Hamdi Eriş Devlet Hastanesi önünde açıklama yaptı.

CHP'li Emir, Tatlı'nın durumu hakkında şu bilgileri verdi. "Hasta aniden kalp krizi geçiriyor, yere yığlıyor. O sırada hemen arkadaşlar Kazan Devlet Hastanesi'ne intikal ettiriyor.

Kalp krizi, enfaktrüs geçiriyor, kalbi tamamen durmuş durumda. Ama sonrasında doktorların müdahalesiyle 7-8 defa geri dönüyor ve şu anda tıbbi tedavisi devam ediyor.

Kroner yoğun bakım gerektiği için Ankara'daki daha büyük bir hastaneye sevk edildi. Durumu son derece kritik çünkü yaklaşık 1 saat, geri döndürme süreci için oldukça kritik bir süredir. Umuyoruz ki iyileşecek" (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 18 Haziran 2017 12:21
www.evrensel.net