Hayatın Sesi trajikomik suçlamalarla hakim karşısına çıkıyor

Hayatın Sesi trajikomik suçlamalarla hakim karşısına çıkıyor

KHK ile kapatılan Hayatın Sesi Televizyonu’nun 3 yöneticisi Mustafa Kara, Gökhan Çetin ve Gökhan Bayram salı günü hakim karşısına çıkıyor.

KHK ile kapatılan Hayatın Sesi Televizyonu’nun 3 yöneticisi Mustafa Kara, Gökhan Çetin ve Gökhan Bayram “Zincirleme olarak terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla 30 Mayıs Salı günü hakim karşısına çıkıyor. Yazılı açıklama yapan Hayatın Sesi yöneticileri, iddianamede yer alan suçlamaları ‘KHK ile kapatılmanın alt yapısı hazırlandı’ şeklinde değerlendirerek davaya katılım çağrısı yaptı.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Fahrettin Kemal Yerli tarafından hazırlanan iddianamede Hayatın Sesi’nin şu haberlerden yargılandığı yer alıyor:

11 Eylül 2015 tarihli ana haber bülteninde Irak’ta kaçırılan 18 Türkiyeli işçinin internette yayınlanan görüntüleri; 10 Ekim 2015 günü Ankara’da yaşanan ve 101 kişinin hayatını kaybettiği IŞİD katliamı sonrası yapılan yayın; Ankara Güven Park’ta 13 Mart 2016’da yaşanan ve 35 kişinin yaşamını yitirdiği TAK saldırısı sonrası yapılan 3G özel yayını; 19 Mart’ta 2016’da Taksim’de 4 kişinin yaşamını yitirdiği, 36 kişinin yaralandığı IŞİD saldırısı sonrası yapılan yayın ve Cizre’de yaşananların yerinden yansıtıldığı yayın.

DAVAYI AÇANLARI BİLE İNANDIRMAKTAN UZAK

Hayatın Sesi ‘IŞİD’in propagandasını yapmak gibi bir suçlama’yı trajikomik olarak değerlendirerek, suçlamalar için “davayı açanları bile inandırmaktan uzak” dedi.

Hayatın Sesi tarafından yapılan yazılı açıklama şu şekilde:
“28 Eylül 2016 tarihinde çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile keyfi bir biçimde kapatılan televizyonumuz, bu hukuksuz kararın altyapısını oluşturmak amacıyla göstermelik bir dava ile karşı karşıya.
Hayatın Sesi Televizyonu, evet bizler, yayın hayatı boyunca IŞİD’e destek verenler tarafından hedefe konulan, cezalar alan, tehdit edilen, IŞİD gibi kanlı terör örgütlerine ve onların siyasi/lojistik destekçilerine karşı mücadele eden bizler, IŞİD gibi bir terör örgütünün propagandasını yapmakla suçlanıyoruz. Elbette, başka “suçlama”lar da var. Ancak davayı açanları bile inandırmaktan uzak, trajikomik!
Televizyonumuz hakkında açılan davanın ilk duruşması 30 Mayıs 2017 Salı günü saat 11.00’de İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek. Televizyonumuzun tüm dostlarını, onun gerçek sahibi ve konuğu olan izleyicilerini, bu duruşmada yanımızda olmaya, televizyonlarına sahip çıkmaya davet ediyoruz." (MEDYA SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 28 Mayıs 2017 10:07
www.evrensel.net
ETİKETLER Hayatın Sesi TV