Bağcılar'da doğal gaz kutusu patladı: Yangın, panik yarattı

Bağcılar'da doğal gaz kutusu patladı: Yangın, panik yarattı

Bağcılar'da 9 katlı binan girişindeki doğal gaz kutusunda patlama yaşandı. Büyük paniğe sebep olan yangın söndürüldü.

İstanbul'un Bağcılar ilçesinde 9 katlı bir binanın girişindeki doğal gaz kutusunda patlama meydana geldi. Patlamanın ardından çıkan yangın İGDAŞ ekipleri tarafından gazın kesilmesi sonucu söndürülürken vatandaşlar ise büyük panik yaşadı. Yangında park halindeki bir otomobil tamamen yandı.

Bağcılar Bağlar Mahallesi, Mimar Sinan Caddesi üzerindeki 9 katlı bir binanın girişindeki doğal gaz kutusunda saat 04.30 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle patlama meydana geldi.

BÜYÜK PANİK YAŞANDI

Patlamanın ardından çıkan yangında alevler metrelerce yükseldi. Büyük panik yaşayan apartman sakinleri durumu hemen itfaiye, polis ve İGDAŞ ekiplerine bildirdi. Apartman sakinleri yangın nedeniyle binayı tahliye ederken,  olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. İGDAŞ ekiplerinin gazı kesmesi sonrası yangın yaklaşık yarım saatte söndürülebildi.

PARK HALİNDEKİ BİR OTOMOBİL TAMAMEN YANDI

Yangın nedeniyle park halindeki bir otomobil ise tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken bir vatandaş ise baygınlık geçirdi. Fenalaşan vatandaşa olay yerindeki sağlık ekipleri ilk müdahaleyi yaptı. İtfaiye ekipleri doğal gaz kutusundaki patlama ile ilgili çalışma başlattı. (İstanbul/DHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER Bağcılaryangın