Avukatları Gülmen ve Özakça ile görüştü

Avukatları Gülmen ve Özakça ile görüştü

Tutuklanarak cezaevine konan açlık grevindeki Nuriye Gülmen ve Semih Özakça avukatlarıyla görüştü.

Açlık grevlerinin 75. gününde evleri basılarak gözaltına alınan ve tutuklanan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça avukatları ile görüştü. Sağlık durumlarının iyi olduğunu anlatan Gülmen ve Özakça, Yüksel Caddesi’nin kapatılması nedeniyle mağdur olan Yüksel Caddesi esnafına üzüntülerini iletti. 

77 gündür açlık grevinde olan ve dün tutuklanarak Sincan Cezaevi kompleksine götürülen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça avukatları ile görüştü. Avukatların verdiği bilgiye göre Gülmen ve Özakça’nın sağlık durumları iyi. Gülmen kadın siyasi tutsakların olduğu koğuşa konulurken, Semih Özakça da yine siyasi bir mahkum ile birlikte kalıyor. Açlık grevinde olduklarını cezaevi idaresine bildiren Gülmen ve Özakça, sağlık görevlileri tarafından da kontrol edildiler, su, tuz ve B1 vitamini ihtiyaçları karşılandı. 

Avukatlar aracılığıyla dışarıdakilere mesaj gönderen Gülmen ve Özakça, 2 gündür çok sayıda polisler tarafından kapatıldığı için dükkanlarını açamayan Yüksel Caddesi esnafına da mesaj gönderdi. Gülmen ve Özakça esnafın mağdur olmasına çok üzüldüklerini belirterek sevgilerini ilettiler. Nuriye Gülmen avukatlarına, her koşulda mücadeleye devam edeceğini, kabul edemeyeceği tek sorunun 5 kitap kısıtlaması olduğunu söyledi. (Ankara/EVRENSEL)


 

www.evrensel.net