Gülmen ve Özakça’yı destekleyenlere polis saldırısı

Gülmen ve Özakça’yı destekleyenlere polis saldırısı

Açlık grevindeki Gülmen ve Özakça'nın gözaltına alınmasının ardından İnsan Hakları Anıtı önündeki destekçiler darbedilerek gözaltına alındı.

Açlık grevindeki Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın evlerine yapılan polis baskınıyla gözaltına alınmasının ardından İnsan Hakları Anıtı önündeki destekçileri de gözaltına alındı. Polis 2 kadın, 2 erkek 4 kişiyi gözaltına aldı. 

Gülmen ile Özakça’nın 75. gününe giren açlık grevini başlattıkları Yüksel Caddesi’ndeki İnsan Hakları Anıtı önünde iki eğitimciye destek için bekleyenlere de polis saldırdı. Aralarında KHK ile ihraç edilen Veli Saçılık’ın da bulunduğu 7 kişiyi çevik kuvvet polisleri yerlerde sürükledi, 4 kişiyi gözaltına aldı. Polis çevrede toplanan vatandaşları da uzaklaşmaları konusunda uyardı.

Polis saldırısının ardından CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay Yüksel Caddesi’ne gelerek, duruma ilişkin Saçılık ile görüştü.

CHP'Lİ BALBAY POLİSİN YOLDUĞU SAÇI GÖSTERDİ 

Polisin gözaltı işlemine şahit olan CHP Milletvekili Mustafa Balbay, polisin saçlarını yolduğu kadının saçını göstererek, “Elinde bir silah bir şey olmayan, işe girmek istiyorum diyenlere yapılan bu. Burada hak arayışı var hukuksuzluk yok. İnsanlar işinden olmuş ve işine iade edilmek istiyor. Etmiyorsan gerekçesini söyle” diye konuştu. (Ankara/EVRENSEL)


 

Son Düzenlenme Tarihi: 22 Mayıs 2017 13:24
www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. ALASÖZ 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Her konuda saldırı yapılacağı ortada ancak direniş ile önü kesilebilir bu saldırıların. Yasaklanan grevler, işçilerin meşru ve fiili mücadesi ile tanınmayabilir, daha önce olduğu gibi ve boşa çıkartılabilir. Bugün olmazsa yarın böyle olacağı görülmeli, saldırılardan vazgeçilip emekçilerin talepleri dinlenmeli.

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.