Dayanışma nöbetindeki kadınlara saldırı: 8 gözaltı

Dayanışma nöbetindeki kadınlara saldırı: 8 gözaltı

Kadıköy'de açlık greviyle dayanışmak için nöbet tutan kadınlara polis saldırdı, 6'sı kadın 2'si erkek 8 kişi gözaltına alındı.

Açlık grevinde olan Akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'ya destek vermek amacıyla Kadıköy'de başlatılan "Dayanışma Nöbeti"nin 16’ncı gününde polis saldırısı yaşandı. Nöbeti devralan Barış İçin Kadın Girişimi (BİKG) üyesi 6 kadın ve 2 erkek gözaltına alındı. 

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'nın Ankara Yüksel Caddesinde başlattıkları ve 73'üncü gününe giren açlık grevine destek amacıyla Kadıköy Khalkedon Meydanı'nda 16 gün önce başlattıkları eyleme polis saldırdı. Barış İçin Kadın Girişimi (BİKG) üyelerinin devraldığı "Dayanışma Nöbeti" alanına gelen polisler burada herhangi bir eyleme izin vermeyeceklerini söyleyerek çadırı kaldırttı. Ardından yaşanan saldırıda 6'sı kadın 2'si erkek 8 kişi gözaltına alındı. 

Gözaltına alınanlar Haydarpaşa Hastanesindeki sağlık kontrolünün ardından Vatan Emniyet'e götürüleceği ve 2 gün tutulacağı öğrenildi. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 20 Mayıs 2017 17:38
www.evrensel.net