Taner Yelkenci Hukuk ve Devlet Teorisi Sempozyumu başlıyor

Taner Yelkenci Hukuk ve Devlet Teorisi Sempozyumu başlıyor

Bu yıl 5'ncisi düzenlenecek Uluslararası Taner Yelkenci Hukuk ve Devlet Teorisi Sempozyumu 19-21 Mayıs tarihleri arasında Kocaeli'de başlayacak.

Marksist felsefeci Dr. Taner Yelkenci adına düzenlenen Uluslararası Taner Yelkenci Hukuk ve Devlet Teorisi Sempozyumu 5'ncisi Kocaeli'de gerçekleştirilecek. 

19-21 Mayıs tarihleri arasında Mimarlar Odası Kocaeli Şube Tarihi Taş Bina'da yapılacak olan sempozyuma çok sayıda konuk konuşmacı katılacak. 

“Marksist Devlet ve Hukuk Teorisi” alanında çalışan felsefeci Dr. Taner Yelkenci adına dört yıldır düzenlenen Uluslararası Taner Yelkenci Hukuk ve Devlet Teorisi Sempozyumu, bu sene 19-21 Mayıs tarihlerinde Mimarlar Odası Kocaeli Şube Tarihi Bina’da yapılacak.

Taner Yelkenci Hukuk ve Devlet Teorisi Sempozyumu programı

SEMPOZYUM HERKESE AÇIK 

Üç gün sürecek atölye ve panellerin katılımcıları arasında bu yıl; Çağdaş Marksizm için Eleştirel Kılavuz ve Foucault’yu Marx’la Okumak kitapları ile tanınan Actuel Marx dergisi kurucu editörlerinden ve Uluslararası Karl Marx konferanslarının düzenleyicilerinden Jacques Bidet başta olmak üzere, Steve D’Arcy, Başak Ertür, Ayşegül Kars Kaynar, Gülden Özcan, Jens Wissel, Yücel Demirer, Galip Yalman, Barkın Asal, Serdar Tekin, Özkan Ağdaş, Orhan Gazi Ertekin gibi isimler yer alıyor.

Katılımın herkese açık ve ücretsiz olduğu sempozyumda simultane çeviri de yapılacak. (Kocaeli/EVRENSEL)

www.evrensel.net