Maddi sıkıntılar nedeniyle intihar etti

Maddi sıkıntılar nedeniyle intihar etti

Adana'da yaşadığı maddi sıkıntılar nedeniyle bunalıma giren Arif Tunç, Seyhan Nehri'ne atlayarak intihar etti.

Ülkenin kötü ekonomisi insan hayatlarını söndürmeye devam ediyor. Artan enflasyon rakamları ve işsizlik insanları bunalıma ve ağır depresyona sürüklüyor. İçinden çıkılamaz borç yükü ve bitmek tükenmek bilmez kredi ödemeleri altında ezilen işçi ve emekçiler intiharı bir kaçış bir kurtuluş olarak görüyor. Ajansların geçtiği verilere bakarak ülkemizde her hafta en az 1 kişinin maddi sorunlar nedeniyle intihar ettiğini görüyoruz. Egemenler ile ezilenler arasındaki artan gelir uçurumunun son kurbanı ise Arif Tunç oldu.

Arif Tunç, saat 22.15 sıralarında Seyhan Nehri üzerinde merkez Çukurova ile Yüreğir ilçelerini birbirine bağlayan Gençlik Köprüsü'nde eşi Metlem Tunç'a nehre atlayıp intihar edeceği yönünde mesajı gönderdi. Yaşadığı maddi sıkıntılar nedeniyle bir süredir bunalımda olan muhasebeci Arif Tunç, mesajı gönderdikten sonra kendisini Seyhan Nehri'ne bıraktı.

Bu sırada nehirde kayıkla balık tutan bir yurttaş olayı polise haber verdi. Olay yerine polis ve Adana Büyükşehir Belediyesi CANKUR ekipleri sevk edildi. Yapılan araştırmada Tunç'a ulaşılamayınca, sualtı polisinden destek istendi. Gelen sualtı ekipleri hem botla nehir üzerinden hem de su altında arama yaptı.

Ekipler bir süre sonra Tunç'un cansız bedenini atladığı yere yakın bir noktada bularak kıyıya çıkardı. Bu sırada olay yerine gelen Meltem Tunç, eşinin cansız bedeninin çıkarılması sırasında gözyaşı döküp sinir krizi geçirdi.

  • Meltem Tunç eşinin ölümü sonrası gözyaşı döküp sinir sinir krizi geçirdi

(HABER MERKEZİ) 

Son Düzenlenme Tarihi: 17 Mayıs 2017 02:10
www.evrensel.net