Başdanışman: ABD Erdoğan'ın iyi niyetine şükretsin

Başdanışman: ABD Erdoğan'ın iyi niyetine şükretsin

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İlnur Çevik, Erdoğan'ın ABD gezisiyle ilgili 'Cumhurbaşkanımız olaya iyi niyetli ve sabırla yaklaşıyor' diye yazdı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İlnur Çevik, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump'ın 16 Mayıs'ta gerçekleştireceği görüşmeyle ilgili olarak "Cumhurbaşkanımız olaya iyi niyetli ve sabırla yaklaşıyor. Ama bu iyi niyeti ve sabrı Amerikalıların iyi okuması lazım" dedi. 

İlnur Çevik'in Yeni Birlik'te "ABD Erdoğan'ın iyi niyetine ve sabrına şükretsin" başlığıyla bir yazı yayınladı. Yazıda “Başkan Trump, Pentagon’un isteklerine boyun eğerek ‘Suriyeli Kürtlere’ silah ve teçhizat verme emrini imzaladı ve böylelikle yeni yönetim PKK uzantısı Suriye Kürtleri ile iş birliğini sürdüreceği resmiyet kazanmış oldu. Bu haberden Ankara ciddi rahatsızlık duydu ve bunu devletin her kademesi açık bir şekilde dillendirdi. Cumhurbaşkanımız ise Trump’ın bu hatadan döneceğini ümit ettiğini söyledi. Yani ABD’ye gittiği zaman Trump’ı bu yanlıştan dönmesi için ikna etmeye çalışacak…” dedi. 

Başdanışman yazısında ‘birilerinin’ Erdoğan’ın ABD gezisini sabote etmek için ellerinden geleni yaptığını da yazdı. 

Başdanışman şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanımız olaya iyi niyetli ve sabırla yaklaşıyor. Ama bu iyi niyeti ve sabrı Amerikalıların iyi okuması lazım… Cumhurbaşkanımız Kürt konusunda müthiş bir iyi niyet ve sabır gösterdi, elinden gelenin fazlasını yaptı. PKK bunu iyi okumadı, çözüm sürecini kullanarak ayaklanma hazırlıkları yaptı ve Türkiye’de kurtarılmış bölgeler yaratmaya kalktı ve sonra sabrı taşan Cumhurbaşkanımızın onlara tokadı çok sert oldu ve olmaya devam ediyor… Cumhurbaşkanımızın sabrını test edenler hep zararlı çıktı ve çıkmaya devam ediyorlar. Buna ABD de dâhil…” (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net