04 Mayıs 2017 10:58

Kadını açık giyindiği bahanesiyle vurmuş

Bursa'da A.Ö. isimli kadını yaralayan emekli polis memuru saldırgan ifadesinde 'Geldiğimde yine açık kıyafet giymişti. Kendimi kaybettim' dedi.

Paylaş

Bursa'da Yüksek İhtisas Hastanesi'ne bağlı hizmet veren Mudanya yolundaki ek hastane binasında geçen 6 Şubat günü, tıbbi sekreter 45 yaşındaki A. Ö'yü tabancayla vurarak yaralayan emekli polis memuru 52 yaşındaki Orhan Bulut hakkındaki soruşturma tamamlandı. Hakkında ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açılan tutuklu sanık Orhan Bulut, savcılığa verdiği ifadesinde, “2 yıl arkadaşlık ettikten sonra ayrıldık. Sosyal medya hesaplarında yüzlerce fotoğrafı vardı. Bu konuda onu uyardım. Giyimine dikkat etmesini söyledim. Söylediklerimi hiç dikkate almadı. Geldiğimde yine açık kıyafet giymişti. Daha sonra kendimi kaybettim ateş ettim” dedi.

Eski adı 'Rentıp' olan ve bir süre önce KHK ile el konularak Yüksek İhtisas Hastanesi bünyesinde hizmet vermeye başlayan hastanenin Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde sekreter olarak görev yapan bekar A.Ö, 6 Şubat günü görev yaptığı birimde, önceden tartıştığı ve kendisini tehdit ettiği öne sürülen Orhan Bulut tarafından tabancayla karın boşluğundan vuruldu. İkinci kurşun vücudunu sıyırarak geçen A.Ö, görev yaptığı hastanede ameliyata alındı.Güvenlik kameraları tarafından görüntülenen olaydan sonra saldırgan Orhan Bulut, hastanedeki güvenlik görevlileri tarafından yakalanarak polise teslim edildi.  

'GİYDİĞİ KIYAFETLERİ BEĞENMİYORDUM'

Kuşadası’ndan geldiği belirlenen 2 çocuk babası Orhan Bulut ifadesinde, "Arzu, benim sanal aşkımdı. İki yıllık arkadaşlığımız var. Giydiği kıyafetleri beğenmiyordum. Bu nedenle kendisini de uyarmıştım. Olay günü de tartıştık ve silahımı çıkarıp vurdum" dedi. Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Orhan Bulut çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

'BUNU BANA YAPMAYACAKTIN' DEYİP ATEŞ ETMİŞ

Cumhuriyet Savcısı tarafından hazırlanan iddianame ile Orhan Bulut hakkında "Kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle Bursa 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. A.Ö'yü tehdit eden Orhan Bulut’un 2 ay uzaklaştırma cezası aldığı, ceza bittikten sonra olay yerine geldiği belirtildi. Şüphelinin burada “Bunu bana yapmayacaktın" deyip ateş ettiği  kaydedildi. İddianamede Orhan Bulut’un, “Sosyal medya hesaplarında yüzlerce fotoğrafı vardı. Bu konuda onu uyardım. Giyimine dikkat etmesini söyledim. Söylediklerimi hiç dikkate almadı. Geldiğimde yine açık kıyafet giymişti. Daha sonra kendimi kaybettim ateş ettim” ifadesine de yer verildi.

Orhan Bulut’un yargılanmasına Bursa 5’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde önümüzdeki günlerde başlanacak. (Bursa/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

5 Dakikada - Tora Pekin / 4 Mayıs 2017 Perşembe

SONRAKİ HABER

Tekil çabalar değil kitlesel birliktelikler

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa