01 Mayıs 2017 17:31

Lüleburgaz 1 Mayısında sözleşme ve güvence talebi

Lüleburgaz’daki 1 Mayıs mitingine sendikaların katılımı yoğun oldu. İşçiler sözleşme ve güvence taleplerini dile getirdi.

Paylaş

Lüleburgaz'da 1 Mayıs, sendikaların öncülüğünde coşkuyla kutlandı. Saat 11.00'de, eski Hükümet Konağı önünde toplanan işçi ve emekçiler, kortej oluşturarak, İstanbul Caddesi ve Fatih Caddesi'nden yürüyerek, kutlamaların yapılacağı Kongre Meydanı'nda toplandı.

Toplu sözleşme görüşmeleri süren Kristal-İş üyesi cam işçileri ve grev kararı alan Petrol-İş üyesi Zentiva İlaç Fabrikası işçilerinin katılımı yoğundu.

İşçiler, yürüyüş ve alanda toplu sözleşme taleplerini dile getirdi. Çoğu kadro alan Yol -İş üyesi işçilerinin katılımı da yoğun oldu.

KESK üyesi emekçiler, KHK ile ihraçlara, iş güvencelerine yapılan saldırılara karşı, bilimsel, demokratik, laik bir eğitim için sloganlarını haykırdı.

DİSK/Emekli-Sen de, kutlamalara yoğun katılan sendikalardandı.

İşyerleri daha çok Çorlu ve Çerkezköy'de olan DİSK/Birleşik Metal-İş üyesi işçiler de kutlamalar için Lüleburgaz'a geldi. DİSK/Tekstil Sendikası da alandaydı.

Lüleburgaz 1 Mayısına CHP, EMEP, Birleşik Haziran Hareketi ve Vatan Partisi de katıldı. Ayrıca çeşitli dernek ve kurumlar da kutlamalardaki yerini aldı. (Lüleburgaz/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Bursa’da 1 Mayıs: Kara tabloyu bu coşku dağıtacak

SONRAKİ HABER

Diyarbakır Kayapınar'da belediye meclis üyesinin yerine de kayyum atandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa