01 Mart 2017 09:46

Abdulkadir Selvi'den Bahçeli'ye 'kılıç artığı' yanıtı

Hürriyet Yazarı Abdulkadir Selvi, kendisine 'kalem ve kılıç artığı' diyen MHP Lideri Devlet Bahçeli ile yargıda hesaplaşacaklarını söyledi.

Paylaş

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "Kalem ve kılıç artığı", “Biz Selvi’nin soy isim olduğunu düşünürken araştırıp at arabalarının yanlarındaki küçük direkler olduğunu da öğrenmiş olduk” gibi sözlerle hedef aldığı Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Bahçeli'nin sözlerine ilişkin yargıda hesaplaşacaklarını söyledi.

Selvi'nin yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Ülkemizin içinden geçtiği tarihi süreçte köşemi bu konuya ayırmak istemezdim. Ancak televizyonların canlı yayınında MHP'nin Meclis grup toplantısında ismim verilerek yapılan ‘hakaretlere' sessiz kalmayacağım. MHP gibi köklü bir partinin genel başkanına yakıştıramadığım ifadeleri yargıya taşıyacağım.

MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli ile yüce Türk adaletinin önünde hesaplaşacağım.

"‘Kılıç artığı' olduğumu söyleme nezaketsizliğinde bulunan Sayın Bahçeli'ye hatırlatmak isterim ki, Osman dedem bir cepheden diğerine koşmuş, Osmanlı-Rus savaşında esir düşmüş bir vatan evladıdır. Hasan ve Hüseyin dedelerim ise Yemen'de şehit düşmüş, vatana sadece şahadet haberi ulaşmış Oğuz Türklerinin torunuyum. O şeref bana yeter Sayın Bahçeli…

"Şerefin ne olduğunu Sayın Bahçeli'den öğrenecek değilim. Ben şerefli bir adamım. Bedeli ne olursa olsun şerefim üzerine kimseye söz söyletmem. MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ile şahsımı hedef gösteren açıklaması ve yaptığı hakaretler için yüce Türk adaleti önünde hesaplaşacağım."

BAHÇELİ'NİN SÖZLERİ

Bahçeli, dünkü grup toplantısında Selvi için "Bu kalem ve kılıç artığı şahsın MHP’ye menfi tutumu hadi bellidir diyelim; peki AKP’ye dost mu, yoksa hasım mıdır? Bu sorunun cevabı ise belirsizdir", “Biz Selvi’nin soy isim olduğunu düşünürken araştırıp at arabalarının yanlarındaki küçük direkler olduğunu da öğrenmiş olduk", "Bu zatın şuursuz ve ucube sözleri bizim nezdimizde küçücük kalmaya, ufalanmaya, çiğnenmeye mecbur ve mahkûmdur" gibi ifadeler kullanmıştı.

ALEVİLİĞİNİ Mİ İMA ETTİ?

Bahçeli'nin "kılıç artığı" sözleriyle Abdulkadir Selvi'nin Alevi kimliğini hedef aldığı öne sürülmüştü. Kılıç artığı, dinsel katliamlardan sonra kılıç zoruyla Müslüman yapılmış kişilere deniyor. Türkiye’de katliamlardan sağ kalan Alevilere veya Müslüman yapılan Ermenilere de hakaret etmek için kullanılıyor. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Dera’da ÖSO grupları IŞİD’e karşı birleşti

SONRAKİ HABER

‘Basın İlan Kurumu Kürtçe yayımcılığı bitirdi’

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa