07 Şubat 2017 13:19

Gerger’de 18 çocuk cinsel istismara uğramış

Adıyaman Gerger’de imam hatip yurdunda 18 çocuğun iki yıl boyunca cinsel istismara uğradığı belirtildi.

Gerger’de 18 çocuk cinsel istismara uğramış

Paylaş

Adıyaman Gerger’de imam hatip yurdunda cinsel istismara uğrayan çocuklara ilişkin açılan dava başladı. Davada 18 çocuğun iki yıl boyunca cinsel istismara uğradığı belirtildi.

Hürriyet’ten İsmail Saymaz’ın haberine göre, Adıyaman 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın birinci duruşması dün görüldü. İddianameye göre Gerger İmam Hatip Lisesi’nin öğrenci yurdunda müstahdem olarak görev yapan Mehmet Sait G., 2015-2016 yılları boyunca 18 çocuğa istismarda bulundu. 15 yaşından küçük yaşta olan çocuklardan ikisine cinsel istismarda bulunduğu ifade edilen Mehmet Sait G. hakkında ayrıca “15 yaşından küçük çocuğa cinsel istismar, tehdit, şantaj ve müstehcenlik” suçlamaları yöneltildi.

Mahkeme, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Adıyaman Barosu’nun müdahillik başvurusunu kabul etti. Mağdur çocukların aileleri duruşmaya katılmadı. Mağdurların ifadelerinin Sesli ve Görüntülü Bilgi Sistemi yoluyla alınmasına karar verildi. Duruşma sonunda sanığın tutukluluk halinin devamına ve dava içerikleriyle ilgili yayın yasağı konmasına karar verildi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

İdris Baluken'in HDP Grubundaki konuşması (7 Şubat 2017)

SONRAKİ HABER

Akar: Bedelli askerlikten 9 milyar 533 milyon lira gelir elde edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa