‘Hayır’ çağrısı yapan Kamu-Sen’in genel merkezine saldırı

‘Hayır’ çağrısı yapan Kamu-Sen’in genel merkezine saldırı

Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un referandumda ‘hayır’ çağrısı yapmasının ardından bir grup konfederasyon binasını bastı.

Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un, 22 Ocak’ta demokratik parlamenter sistem ve kuvvetler ayrılığı vurgularıyla tek adam rejimine ‘hayır’ çağrısı yapmasının ardından Türkiye Kamu-Sen’in Ankara’daki genel merkezine saldırı gerçekleşti.

Yeniçağ’ın haberine göre; konfederasyonun genel merkezine gelen yaklaşık 25 kişilik bir grup, kapıdaki güvenlik görevlilerini darp edip binanın içine girdi. Saldırganlar, binanın içinde bir süre slogan attı.

Gerginliğin büyümemesi için İsmail Koncuk, grubun temsilcileri ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Koncuk’a istifa tehdidinde bulunan saldırganlar daha sona binadan ayrıldı.

KONCUK: ANLAŞILAN BİRİLERİ GÖNDERMİŞ

Saldırının ardından Koncuk kısa bir açıklama yaptı. “Kendini bilmez çocuklar. Olur böyle şeyler. Onları da göndermişler anlaşılan” diyerek saldırının organize olduğunu vurgulayan Koncuk, istifa tehdidi için de “Beni kim istifaya çağırabilir, beni seçen delegeler. Demokratik yollardan seçilmiş insanız. Seçimle geliriz, seçimle gideriz. Bunlar doğru şeyler değil” dedi.

Kamu-Sen’e yönelik saldırıya MHP’li muhaliflerden de hızla tepki geldi. Koray Aydın, yazılı bir açıklama yaparak saldırıyı kınarken, Koncuk’a yönelik baskı ve tehditlerin kabul edilemez olduğunu belirtti. Aydın açıklamasında şöyle dedi:
“Türkiye Kamu-Sen, birilerinin sus demesiyle susacak bir kurum değildir. Kendi kararını, yetkili kurullarında kendisi verecektir. Bizim gençlerimizi, bizim kurumlarımıza karşı kışkırtmak ve saldırmak hangi aklın ürünüdür? Böyle bir sorumsuzluk tam bir akıl tutulmasıdır. Milliyetçi-ülkücü hareketi ucube bir partili cumhurbaşkanlığı tesis etmek için birbirine düşürmeye ve bölmeye kimsenin hakkı yoktur.”

MHP’den ihraç edilen Antep Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ da saldırıdan MHP Genel Merkezi’ni sorumlu tuttu ve “Ülkücü hareket Balgat’ın saldırıları karşısında yılmayacak. Erdoğan’ı başkan yapmak için ülküdaşlarını tehdit edenleri tarihe, sandığa gömeceğiz” dedi. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net