Çocuğa cinsel istismardan tutuklandı

Çocuğa cinsel istismardan tutuklandı

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde 13 yaşındaki S.T.'ye cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen 20 yaşındaki Koray B. gözaltına alınarak, tutuklandı

Mustafakemalpaşa'da oturan 13 yaşındaki çocuk S.T., geçen yıl sosyal paylaşım sitesinden Koray B. ile tanıştı. Koray B. ile kendilerine ait evlerinin boş olan üst katında buluştu. İddiaya göre Koray B., kız çocuğuna cinsel istismarda bulundu. Olay, S.T.'nin polise şikayetiyle ortaya çıktı. Çocuk ifadesinde Koray B.’nin kullandığı 3 prezervatifi apartman boşluğuna attığını da söylerken, ayrıca 1 yıl önce de Burak A.’nın da kendisine tecavüz ettiğini belirtti. 

Polis soruşturma başlattı. 

2 ŞÜPHELİ DE GÖZALTINA ALINDI

Koray B.'yi yakalayan polis, apartman boşluğuna atılan 3 prezervatifi bulup incelemeye gönderdi. Polis daha sonra Burak A.’yı da gözaltına aldı. Mahkemeye çıkartılan şüpheliler tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Haklarında Bursa 6'ncı ağır Ceza Mahkemesi'nde “Çocuğun nitelikli cinsel istismarı" ve “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Kuray B. ile Burak A.'nın yargılanmasına başlandı.

TUTUKLANDI

Çıktıkları ilk duruşmada Koray B. tecavüz iddiasını yalanladı. Burak A. ise S.T. ile arkadaş olduğunu fakat tecavüz etmediğini iddia etti. 

Mahkeme heyeti, apartman boşluğunda bulunan üç prezervatiften birinde Koray B. ile S.T.'ye ait bulguların olması nedeniyle Koray B.'nin tutuklanmasına karar verirken duruşmayı erteledi. (Bursa/DHA)
 

www.evrensel.net