Basın Konseyi’nden Takvim gazetesine kınama

Basın Konseyi’nden Takvim gazetesine kınama

Basın Konseyi Yüksek Kurulu, Takvim gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ergün Diler imzalı manşet-haber ve yazı ile ilgili kınama kararı aldı

Basın Konseyi Yüksek Kurulu, 23 Kasım 2016 tarihli Takvim gazetesinde yer alan Ergün Diler imzalı "Hürriyet'in Teğmeni FETÖ'cü Çıktı: Işık Evleri'nden West Point'e" manşet-haberi için yapılan başvuruyu değerlendirdi. 

Haberde adı geçen Mehmet Ali Ağaşçıoğlu, Soner Akgül, Dilaver Derya İdemen ve Uğur Ziya Yıldırım’ın "basın meslek ilkelerinin ihlal edildiği” iddiası ile yaptığı başvuru üzerine toplanan kurul, buna hak verdi. 

Basın Konseyi Yüksek Kurulu kararında, Takvim gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ergün Diler imzalı manşet-haber ve yazı nedeniyle; Basın Meslek İlkeleri’nin “iftira niteliği taşıyan ifadeler yer verilmesi” ile ilgili 4. maddesi, “haberin soruşturulmaksızın veya doğruluğuna emin olunmaksızın yayınlanması” ile ilgili 6. maddesi ve “yargı kararıyla belirlenmedikçe kimsenin suçlu ilan edilemeyeceği” ile ilgili 9. maddesi uyarınca Ergün Diler'e oy birliğiyle “kınama" verdi. 

Kurul, cevap ve tekzip hakkını hiçe sayması nedeniyle Basın Meslek İlkeleri 16. maddesi uyarınca Takvim gazetesine oy birliğiyle "kınama"  kararı verdi. (MEDYA SERVİSİ)
 

www.evrensel.net

2 yorum yapılmış

 1. Adem Abatay 9 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  Uluslararası savaş her alanda devam ediyor.
  Vesayet savaşı ile cephe savaşını, ekonomik terörle iktisad savaşı, enformasyon alanında ise zannımca kriptolara dokunduğunu için siz seçilmiştir.
  Türk milletin felaketi, sizin daha fazla bilgilendirme yapmanız dahası Can Güvenliğiniz sağlanması lazim.
  Allah yar ve yardımcınız olsun

 2. Mehmet Sarıçizmeli 9 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 1  /  Beğenmedim 1

  Basın konseyi de Neymiş. Diye merak ettim. googleden Basın konseyi yüksek kurul üyeleri diye aradım. İsimleri okudum. Haberin ne olduğuna bile bakmama gerek olmadığını anladım.Doğru yoldasın Ergün Diler sonuna kadar seninleyiz.

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.