Balık avlarken botu delinen balıkçı boğuldu

Balık avlarken botu delinen balıkçı boğuldu

Balık avlamak için denize açılan 32 yaşındaki Süleyman Şimşek, botun delinmesi sonucu boğularak hayatını kaybetti.

Antalya'da şişme botla balık avlamak için denize açılan 32 yaşındaki Süleyman Şimşek, botun delinmesi sonucu boğularak hayatını kaybetti.

Antalya'nın ünlü Konyaaltı Sahili açıklarında sabah meydana gelen olayda, denize açılan Süleyman Şimşek'in botu bilinmeyen bir sebepten dolayı delindi. Bot su almaya başladı. Su almakta olan botla kıyıya ulaşmaya çalışan Şimşek, uzun süre dalgalarla mücadele etti. Kıyıya yakın dubalara kadar gelebilen Şimşek, burada boğularak hayatını kaybetti.

Yat Limanı'nda çalışan ve balık avlamaya çıkan Mesut Akar, botun üzerinde hareketsiz yatan Şimşek'i görünce yardım etmek istedi. Şimşek'i kendi botuna alıp bir süre kalp masajı yapıp, suni solunum desteği veren Akar, sağlık ekiplerinden yardım istedi. Sevk edilen deniz polisi Akar ve Şimşek'i kıyıya çıkardı. Kıyıda hazır bekleyen sağlık ekipleri Şimşek'in öldüğünü belirledi. Şimşek'in de limanda çalıştığını belirten Akar şöyle konuştu: 

"Açıkta tümsek gibi şamandıra vardı. Fark edip yanına gittiğimde botu patlamış üzerine kapaklanmış halde buldum. Çıkardığımda her yerinden su geliyordu. Suni teneffüs yaptım ama ölmüştü. Ben de balık tutmaya çıkmıştım kendisine denk geldim. Tanıyorum zaten kendisini o da benim gibi limanda çalışıyordu" (DHA)

www.evrensel.net