Yazar Erikli'nin katil zanlısı adliyeye sevk edildi

Yazar Erikli'nin katil zanlısı adliyeye sevk edildi

'Melekler ile Yaşamak' kitabının yazarı Erikli'yi 'Başkalarına zarar vermemesi için' öldürdüğünü söyleyen katil zanlısı adliyeye sevk edildi.

Beyoğlu'da “Melekler ile Yaşamak” adlı kitabın yazarı Beki İkala (Çukran) Erikli'yi(46) öldürdükten sonra polis tarafından yakalanan Sinem K.(31) adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilirken konuşan Sinem K. “Şeytan gördürten insanlar, karanlığı açmaya çalışan insanlar, yaşamayacaklar.” dedi.

Beyoğlu, Kabataş, Ömer Avni mahallesi, İnebolu çıkması No.3’te bulunan Saadet apartmanında önceki akşam saat 18.00 sıralarında meydana gelen olayda yaşam koçu ve yazar Beki İkala(Çukran)Erikli, işyerinin bulunduğu apartmana girdiği sırada silahlı saldırıya uğramıştı. Saldırı sonucu Erikli yere yığılırken, silah seslerini duyan apartman sakinleri bir kadını kaçarken gördüklerini polise anlatmışlardı. Evli ve 14 yaşındaki bir oğlu bulunan Erikli tüm ilk yardım çabalarına rağmen olay yerinde hayatını kaybetmişti.

AİLESİNİN YANINDA GÖZALTINA ALINDI

Polis tarafından olayla ilgili başlatılan çalışmalarda olayın şüphelisi olarak tespit edilen Sinem K. dün akşam saatlerinde Küçükçekmece’de düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Şüphelinin üzerinde yapılan aramada olayda kullandığı 9 mm çapında bir tabanca ele geçirildi. Şüphelinin ailesi çocuklarının psikolojik durumunun iyi olmadığını polislere anlattı.

BAZEN AĞLADI BAZEN GÜLDÜ

Şüpheli Sinem K., sağlık kontrolünün ardından Cinayet Büro Amirliğine getirildi. Gece boyunca işlediği cinayetle ilgili sorgulanan şüpheli Sinem K.’nın zaman zaman ağladığı zaman zaman güldüğü öğrenildi. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheli Sinem K. daha sonra adliyeye sevk edildi.

ADLİYEYE GİDERKEN KONUŞTU

Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğünden polis arasında çıkarılan Sinem K. “Şeytan gördürten insanlar, karanlığı açmaya çalışan insanlar, yaşamayacaklar. Böyle insanlar şeytan gördürtüyorlar, çoluğumuza , çocuğumuza. Çoluğumuz çocuğumuz şeytan görmesin. Teşekkür ederim” dedi. Daha polis aracına bindirilen şüpheli adliyeye götürüldü. (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 17 Aralık 2016 15:35
www.evrensel.net
ETİKETLER Beki İkala Erikli