Amedspor'lu futbolculara polis tarafından darp ve gözaltı

Amedspor'lu futbolculara polis tarafından darp ve gözaltı

Amed Spor'dan Nesih Aktepe , Fenerbahçe maçı sonrasında polis saldırısına uğradıklarını ve iki futbolcunun gözaltına alındığını açıkladı.

Amed Sportif Faaliyetler Kulüp Genel Sekreteri Nesih Aktepe, Fenerbahçe ile 1- 1 biten maçın ardından futbolcuları Mehmet Sıddık İstemi ve Mansur Çalar'ın  gözaltına alındığını söyledi. Aktepe, futbolcularının polis tarafından darbedildiğini belirtti.

Amed Sportif ile Fenerbahçe'nin bugün oynadığı Ziraat Türkiye Kupası karşılaşmasından sonra taraftarlar dağıldıktan sonra futbolcular stattan ayrılmaya başladı. Amed Sportif futbolcularından Mehmet Sıddık İstemi, Mansur Çalar ve Ercan Çapar ile polis arasında henüz bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Amed Sportif Kulübü Genel Sekreteri Nesir Aktepe, 3 futbolcunun henüz bilinmeyen bir sebeple polis tarafından tartaklandığını söyledi. Aktepe, şunları söyledi:

"Maç sonrası futbolcularımız giyinip eşleriyle birlikte araçlarına bindikleri sırada henüz nedenini bilemediğimiz bir şekilde çıkan tartışma sonucu polislerce tartaklandı. Şu an Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeyiz. 3 futbolcumuz polis tarafından tartaklandı, hastanelik oldu. Daha sonra da futbolcularımız Mehmet Sıddık İstemi ile Mansur Çalar, polis tarafından gözaltına alındı." (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 15 Aralık 2016 19:29
www.evrensel.net