Liman-İş: İşçiler geri alınmazsa direniş başlayacak

Liman-İş: İşçiler geri alınmazsa direniş başlayacak

Liman-İş, Körfez Yarımca bölgesindeki Evyapport Limanı'nda 22 işçinin işten atılmasına tepki gösterdi.

Liman-İş Sendikası Kocaeli/Derince Şubesi, Körfez Yarımca bölgesinde faaliyet gösteren Evyapport Limanı’nda 20'si sendika üyesi 22 işçinin işten atılmasını protesto etti. Yapılan açıklamada işçilerin işe geri alınması talep edildi.

Liman-İş Kocaeli/Derince Şube binası önünde yapılan açıklamaya işten atılan işçiler, sendika yöneticileri, CHP ve EMEP temsilcileri katıldı. Burada basın açıklamasını yapan Liman-İş Genel Sekreteri Yener Aykurt, anayasal haklarını kullanarak sendikalarına üye olan işçilerin bir süredir Evyapport yöneticileri tarafından tehdit edildiğini ifade etti. Aykurt, "Hatta bu yöneticiler daha da ileri giderek limanın kar edemediğini, daha az işçiyle daha çok iş yapmanın bir gereklilik olduğunu söylüyor ve neredeyse 200 işçinin işten çıkarılacağını duyuruyordu. Helal lokma peşinde alın teriyle çalışan işçileri bu karda kışta, sendikalı işçileri kar hırsıyla işten çıkarmak hiçbir vicdana sığmadığı gibi ciddi bir suçtur. Sendikamız ilgili liman yöneticileri hakkında işlem yapılması adına tüm yasal süreçleri başlatacaktır" dedi.

Atılan işçilerin geri alınmasını talep eden Yener Aykurt, "Aksi takdirde sendikamız Liman-İş tüm mücadele birikimiyle birlikte eylemliliğini Evyapport önüne taşıyacak ve direniş çadırını toplu iş sözleşmesi imzalanana kadar kaldırmayacaktır" dedi. (Kocaeli/EVRENSEL)

www.evrensel.net
ETİKETLER Liman-İşEvyapport