12 Aralık 2016 01:27

'Aleviler yakılsa da sineye çekiyor, bizim için büyük şans'

Eski Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk canlı yayında skandal sözler kullandı: Aleviler yakılsa da sineye çekiyor, bu bizim için büyük bir şans.

'Aleviler yakılsa da sineye çekiyor, bizim için büyük şans'

Paylaş

Eski Kadıköy Belediye Başkanı CHP’li Selami Öztürk, Türkiye’deki Alevilerin kendilerine yapılan baskıyı 'sineye çektiğini’ ve bunun da büyük bir ‘şans’ olduğunu söyledi.

CNN Türk'te yayımlanan Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programına konuk olan eski Kadıköy Belediye Başkanı ve Avukat Selami Öztürk skandal sözldere imza attı. Konuşmasının bir bölümünde Alevilerle ilgili şu cümleleri kullandı: “Suriye’deki Irak’taki mezheplerle bizdeki mezhep ayrılığı çok farklı. Bizim Alevi kitlemiz, kendisine baskı yapılsa da yakılsa da öldürülse de buna karşılık vermeyen, tam tersine sineye çeken ama bunu farklı şekillerde anlatan bir yapıya sahip. Bu bizim için büyük bir şans. Bu şansı hepimizin, biz Sünniler dahil kullanmamız gerekir."

Öztürk'ün bu sözleri sosyal medyada da tepki çekti. 

SÖZLERİNİN ÇARPITILDIĞINI SÖYLEDİ

Tepkiler üzerine sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Selami Öztürk sözlerinin çarpıtıldığını savundu.

Öztürk'ün yazdıkları şöyle: CNN de söyladiğim açık."Aleviler bu ülkenin sigortasıdır.Kahramanmaraşta, Çorumda yakıldılar yinede sineye çekip mezhep savaşı yaratmadılar" Sözlerimi çarpıtanlar Alevi olmayan ve Aleviler tanımayan veya Alevilere övmeyi hazmedemeyenlerdir. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Kırgızistan, anayasa değişikliğine 'evet' dedi

SONRAKİ HABER

Saadet Partisi, 277 belediye başkan adayını açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa