Mersin’de kadın emeğini değerlendirme pazarı

Mersin’de kadın emeğini değerlendirme pazarı

Akdeniz Belediyesi Kadın Müdürlüğü'nün kurduğu 'Kadın Emeğini Değerlendirme Pazarı'nın açılışı yapıldı. Kapalı pazar, haftanın 6 günü hizmet verecek.

Akdeniz Belediyesi Kadın Müdürlüğü tarafından kurulan “Kadın Emeğini Değerlendirme Pazarı”nın açılışı yapıldı. Açılışı kadınlar tarafından yapılan pazarda, her hafta dönüşümlü olarak 60 kadın evde üretikleri ürünlerini satabilecek. Kapalı pazar, haftanın 6 günü hizmet verecek. 

Akdeniz Belediyesinin “Kadına yönelik pozitif ayrımcılık ilkesi’nden hareketle hayata geçirdiği proje ile Akdeniz ve Mersin’de yaşayan kadınlar, ürünlerini ve yöresel yemeklerini aracısız şekilde müşteriye ulaştırabilecek. Hastane Caddesi ile Zeytinlibahçe Caddesi arasında kalan Kuvva-i Milliye Parkı’nın doğu ucunda kurulan Akdeniz Belediyesi Kadın Emeğini Değerlendirme Pazarı, haftanın 6 günü açık kalacak ve her kadın haftanın 2 günü stant kullanma hakkına sahip olacak. Böylelikle haftada 60’ı aşkın kadının, pazar yerinde stant açma imkanı bulması mümkün olacak. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net