29 Mayıs 2012 12:23

3. köprüyü yapacak şirket belli oldu

ULAŞTIRMA, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım İstanbul Boğazı’na inşa edilecek 3. köprünün yapımını da içeren Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nin Odayeri-Paşaköy Kesimi’nin ihalesini 10 yıl 2 ay 20 gün süre veren İçtaş-Astaldi Ortak Girişim Grubu’nun kazandığını açıkladı.Yaptığı a

3. köprüyü yapacak şirket belli oldu

Paylaş

ULAŞTIRMA, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım İstanbul Boğazı’na inşa edilecek 3. köprünün yapımını da içeren Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nin Odayeri-Paşaköy Kesimi’nin ihalesini 10 yıl 2 ay 20 gün süre veren İçtaş-Astaldi Ortak Girişim Grubu’nun kazandığını açıkladı.
Yaptığı açıklamada Projenin maliyetinin yaklaşık 4,5 milyar lirayı bulacağını ve 36 ayda tamamlanmasının öngörüldüğünü belirten Yıldırım, köprünün 2015 yılı sonunda İstanbullulara hizmet vermeye başlamasını hedeflediklerini ifade etti.
Basın toplantısında, firma temsilcilerinin 24 Mayıs’ta davet edildiğini ve tekliflerin huzurlarında açıldığını belirten Yıldırım, tüm detayların incelendiğini ve Salini-Gülermak Ortak Girişimi’nin üçüncü köprü tasarımının şartnameye uygun olmadığının tespit edildiğini ifade etti. 20 Nisan’da yapılan ihalede; Salini-Gülermak Ortak Girişimi, İçtaş İnşaat Sanayi Ticaret AŞ-Astaldi Ortak Girişim Grubu, MAPA İnşaat ve Ticaret AŞ ile Cengiz İnşaat-Kolin İnşaat-Limak İnşaat-Makyol İnşaat-Kalyon İnşaat olmak üzere 4 teklif değerlendirmeye alınmıştı. (İSTANBUL)

ÖNCEKİ HABER

Kemoterapi tedavisine baskın!

SONRAKİ HABER

Çanak anten tamir eden işçi çatıdan düştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa