Yeşil Kocaeli’ye erişim engeli getirildi

Yeşil Kocaeli’ye erişim engeli getirildi

Daha önce KHK ile kapatılan Bizim Kocaeli gazetesinin ardından devam eden internet sitesi Yeşil Kocaeli'ye erişim engeli getirildi.

Çıkarılan KHK'lar ile kapatılan Bizim Kocaeli gazetesinin ardından internet gazetesi Yeşik Kocaeli'ye erişim engeli getirildi.

Kocaeli 1. Sulh Ceza Hakimliği’nin almış olduğu tedbir kararı ile kapatılan Yeşil Kocaeli’nin, erişime engellenmesinin ardından TGS Kocaeli Temsilciliği tarafından bir açıklama yapıldı.

Kapatma kararının hukuki olmadığını vurgulayan TGS Kocaeli Temsilciliği, “Kocaeli’de yayın yapan yesilkocaeli.com.tr isimli internet gazetesi Kocaeli 1. Sulh Ceza Hakimliği’nin almış olduğu tedbir kararı ile kapatılmıştır. Hiçbir hukuki gerekçe olmadan alınan bu karar tamamen basını susturmaya yöneliktir. Eleştiriye, karşı görüşe tahammül gösteremeyen iktidar, OHAL’i de fırsat bilerek tüm muhalefet kesimlerini baskı altına almaya çalışmaktadır” ifadelerine yer verdi.

 “İktidarın medya yayın organlarını kapatması, para cezaları ile yıldırmaya çalışması ve internet sitelerini erişime engellemesi demokratik ve hukuk ülkelerinde açıklanabilir bir yönü bulunmamaktadır” denilen açıklamada iktidara şu çağrı yapıldı: “Yapılan bu yanlıştan bir an önce dönülmelidir. Haber alma hakkı ve ifade özgürlüğünün koşulları derhal yaratılmalı, kapatılan internet siteleri tekrar erişime açılmalıdır.” (Kocaeli/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 10 Aralık 2016 11:30
www.evrensel.net