Watsons'tan 'çıplak arama' özrü

Watsons'tan 'çıplak arama' özrü

Watsons, Eyüp'teki Vialand mağazasında yaşanan skandala ilişkin yazılı açıklama yaparak özür diledi.

Watsons mağazası, Evrensel'in gündeme taşıdığı çıplak arama skandalıyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada olaydan duyulan üzüntü dile getirilerek, çıplak aramaya maruz kalan genç kızdan ve kamuoyundan özür dilendi.

Watsons'un açıklaması şöyle:

"İstanbul Eyüp’teki bir alışveriş merkezinde bulunan mağazamızda bir genç kızın maruz kaldığı durumdan dolayı üzüntümüzü kamuoyu ile paylaşmak isteriz.
Her ne sebeple ve kim tarafından yapılmış olursa olsun mağazamızda yaşanan olay bizim için kabul edilemezdir. Bu davranışa maruz kalan genç kızdan, ailesinden ve ayrıca tüm kamuoyundan özür dileriz.
Bu talihsiz olaya neden olan ve alışveriş merkezi güvenlik görevlilerinin davranışını engellemeyerek üzerine düşen görevi yerine getirmeyen personelimizin şirketimizle ilişiği kesilmiştir. Ayrıca, kurum olarak, bundan sonraki süreçte benzer bir olayın yaşanmaması için en üst seviyedeki önlemleri aldığımızı bildiririz.
Kamuoyunun bu konuda gösterdiği hassasiyeti içtenlikle paylaştığımızı belirtir, bir kez daha genç kızımızdan, ailesinden ve kamuoyundan özür dileriz."

İstanbul Eyüp’teki Vialand AVM Watsons mağazasında ruj çalmakla suçlanan lise 3. sınıf öğrencisi, çıplak aramaya maruz kalmıştı. Çıplak arama skandalı kamuoyunun büyük tepkisini çekmişti.  (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER Watsons