Kaçak kazı yapan askerler gözaltına alındı

Kaçak kazı yapan askerler gözaltına alındı

Kaçak kazı yaparken yakalanan, aralarında emekli bir binbaşı, halen görevde olan iki astsubay ve bir de uzman çavuşun olduğu 15 kişi gözaltına alındı.

Aydın'ın Germencik İlçesi'nde SİT alanında iş makineleriyle tarihi eser aramak için kaçak kazı yaptıkları ileri sürülen, aralarında rütbeli askerlerin de bulunduğu 15 kişi, jandarma tarafından gözaltına alındı. Operasyon sırasında kaçan bir yarbayın yakalanması için çalışma başlatıldı.

Aydın İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ihbar üzerine, Mursallı Mahallesi yakınlarındaki SİT alanında tarihi eser için kaçak kazı yapıldığını belirleyip, dün sabah saatlerinde operasyon başlattı. Jandarma ekipleri, operasyonda kaçak kazıda kullanılan iş makinesi, çok sayıda araç gereç ile 48 YV 239 plakalı çekici ve 48 LG 732 plakalı kamyona el koydu. Operasyonda A.Ç., C.T., B.A., A.Ş., M.L.U., M.T., S.S., H.B., V.Ö., A.D. ve M.Y.T. ile emekli bir binbaşı, halen görevde olan iki astsubay ve bir uzman çavuş gözaltına alındı. Operasyon sırasında şüpheliler arasındaki Yarbay Y.G.'nin olay yerinden kaçtığı, yakalanması için çalışma başlatıldığı belirtildi. Gözaltına alınan şüpheliler, Germencik İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürüldü. (DHA)

www.evrensel.net