TL Suriye lirası karşısında da değer kaybediyor

TL Suriye lirası karşısında da değer kaybediyor

Türk Lirası 6 yıldır süren savaşla sarsılan Suriye'nin para birimi karşısında yüzde 10 değer kaybetti.

Türk Lirası dolar karşısında değer kaybetmeye devam ederken, ilginç bir istatistik dikkat çekiyor. 6 yıldır savaşla boğuşan Suriye'nin para birimi (Suriye lirası), son 1 ayda Türk Lirası karşısında yüzde 10'a varan bir değer kazandı.

1 Kasım'da 1 TL, 68.5 Suriye lirası iken, 1 Aralık itibariyle bu rakam 60.8'e geriledi. Son kur itibariyle 1 TL, 61.03 Suriye lirası. Suriye, gıda ürünlerinin üretiminde büyük bir düşüş yaşarken, yüksek enflasyon ve petrol kesintileri nedeniyle de zor günler yaşıyor. Suriye lirasının değeri de, bir süredir dolar karşısında muazzam bir gerilemeyle karşı karşıyaydı.

Hükümet Türk Lirası’nın dolar karşısındaki değer kaybını ABD seçimleriyle açıklamaya çalışırken; Suriye lirası karşısındaki kaybını neyle açıklayacağı tartışma konusu. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 01 Aralık 2016 22:50
www.evrensel.net

3 yorum yapılmış

 1. Aslı halıcı 12 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  Sanki suriye savaşta değilde Türkiye savaşta. Türkiye alman silahı al dolarla sonra iç piyasada dolar kalmaz tabi. Türkiye nin yararınını silaha mermiye yatırıyorlar.

 2. Nalan Yılmaz 12 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 3  /  Beğenmedim 0

  Mustafa Aslan bey, bahsettiğiniz paritenin grafiği Suriye lirasının değer kazandığını gösteriyor. Kullandıkları grafik TL'nin değer kaybettiğini gösteriyor yani doğru. Ayrıca ifade ettikleri şey aynı. Her şeyi de siz biliyorsunuz zaten.

 3. Mustafa Aslan 12 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 1  /  Beğenmedim 3

  Yanlış haber yapmışsınız
  TR/SYP değil SYP/TRY diye bakacaksınız grafiğe. Bilmiyorsanız öğrenin.

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.