23 Kasım 2016 03:42

Tecavüz konulu Küçük Gelin dizisi Uruguay'da infial yarattı

Uruguay'da yayınlanan Ozan Uzunoğlu'nun yönetmenliğini yaptığı 'Küçük Gelin' isimli dizi, ülkede infial yarattı.

Paylaş

Uruguay'da yayınlanan ve Ozan Uzunoğlu'nun yönetmenliğini yaptığı, 13 yaşında Zehra adlı bir kız çocuğun tecavüzcüsüyle evlendirilmesini konu alan 'Küçük Gelin' isimli dizi, ülkede infial yarattı. 

Sputnik’in haberine göre Ozan Uzunoğlu’nun yönetmenliğini yaptığı ve Çağla Şimşek’in canlandırdığı 13 yaşındaki Zehra’nın tecavüzcüsü ile evlendirilmesini konu alan Küçük Gelin dizisinin Uruguay’da bir televizyon kanalında gösterilmesi büyük tartışma yarattı. Kitle örgütleri dizinin yayından kaldırılması için imza kampanyası başlattı. Ayrıca BM Kadınlar Birimi, UNICEF ve devlet kuruluşları da dizinin yayından kaldırılması için talepte bulundu. 

SOSYAL MEDYADA DA BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ 

Dizinin yayından kaldırılmasını talep eden Cotidiano Mujer (Kadınlar Bugün) isimli kuruluşun Koordinatörü Lillian Celibetri, konuyla ilgili Sputnik’e konuştu. Celiberti, "Basın böyle yayınları yaparken dikkatli olmalı. Dizinin sonunda küçük kız tecavüzcüsüne aşık oluyor. Türkiye’de de önümüzdeki günlerde küçük kızlara tecavüz edenlerin evlenme durumunda ceza almayacağına yönelik bir yasa yürürlüğe girebilir, bu çok absürd" ifadelerini kullandı. Öte yandan dizi, Uruguay’da sosyal medyada da büyük tepki çekti. (DIŞ HABERLER)
 

ÖNCEKİ HABER

Libya'da IŞİD'in son kalesine operasyon

SONRAKİ HABER

İmamoğlu, sanatçılarla görüştü: Sanat değişimi yakalayacağımız bir alan

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa