14 Kasım 2016 17:12

Zarok TV’nin açılması çocukların yüzünü güldürdü

Zarok TV’nin yoğun tepkiler üzerine yeniden açılması anadilinde çizgi film izlemekten yoksun bırakılan çocukların yüzünü güldürdü.

Paylaş

Çocukların Kürtçe çizgi film izleyebilmeleri için 21 Mart 2015'te yayına giren ve 28 Eylül’de yayımlanan KHK ile ekranı karartılan Zarok TV’nin, tepkiler üzerine yayın hayatına yeniden devam etmesine karar verildi.

Zarok TV’nin yeniden yayına başlamasına ise en çok çocuklar sevindi. Zarok TV'den çok şey öğrendiklerini söyleyen çocuklar, televizyonun tekrardan açılmasından duydukları sevinci gizleyemedi.

‘ŞİRİNLERİ TEKRARDAN İZLEYECEĞİM’

Televizyonun yakın takipçilerinden 10 yaşındaki Werdê Ebdî, Kürtçe’yi bu kanal sayesinde öğrendiğini söyledi. Ebdî, “Kürtçe şarkıları, Şirinler’i ve çizgi filmleri tekrardan izleyeceğim. Zarok TV çok güzel. Bütün çocuklar gibi ben de çok mutlu oldum” dedi.

‘ZAROK TV’Yİ DAHA ÇOK İZLEYECEĞİM’

Kürtçe eğitim veren bir okula giden 2. sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Nûpelda Nakiş ise Zarok TV'yi bundan sonra daha çok izleyeceğini belirterek, “Kanalımızın açılmasında gerçekten çok mutlu olduk. Şirinleri ve birçok eğlenceli programlar izliyorduk. Bunlardan çok şey öğreniyorduk. Bundan sonra Zarok TV'yi daha çok izleyeceğim” dedi. (DİHABER)

ÖNCEKİ HABER

Yasağın kalktı kentin girişinde kuyruk oluştu

SONRAKİ HABER

Aydın'da JES çukuru can aldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa