12 Kasım 2016 12:58

Tombili geri döndü, esnaf mutlu

İstanbul Kadıköy’de geçtiğimiz günlerde çalınan ve sonrasında geri getirilen şişman kedi Tombili heykeli yerine konuldu.

Paylaş

İstanbul Kadıköy'de bir kaldırım taşında verdiği pozuyla fenomen haline gelen ve kimliği belirsiz kişilerce çalındıktan sonra tekrar geri getirilen şişman kedi Tombili'nin heykeli yerine konuldu.

Ziverbey Güleç Çıkmazı'ndan kimliği belirsiz kişilerce çalınan Tombili'nin heykeli, Kadıköy Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nce tamir ettirildikten sonra yerine tekrar konuldu. Geçen Ağustos ayında ölen Tombili için hayranları sanal imza kampanya sitesinde binlerce imza toplayarak heykelinin yapılmasını istemişlerdi.

Kadıköy Belediyesi'nin katkılarıyla heykeltıraş Seval Şahin tarafından yapılan Tombili'nin heykelinin, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde açılışı gerçekleştirilmişti. Tombili'nin heykeli geçtiğimiz hafta kırılarak kimliği belirsiz kişilerce yerinden çalınmış, iki gün sonra geri getirilerek yerine bırakılmıştı.

Kasap İlyas Çetinkaya Tombili'nin gelmesinden çok mutlu olduğunu belirterek, "Hepimizin morali bozulmuştu, gelmesi çok iyi oldu. Türkiye para verse bu kadar reklamı yapamazdı. Japonlar yayınladı herkes yayınladı. Arkadaş internete yüklemiş, Kanada'dan aramışlar" dedi. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ordu’da iş cinayeti: Asansör boşluğuna düşen işçi öldü

SONRAKİ HABER

Bolu Dağı'nda sis ulaşımı yavaşlattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa