09 Kasım 2016 09:28

Zülfü Livaneli sanat hayatının 50'nci yılını kutladı

Zülfü Livaneli, sanat hayatının 50'nci yılını '50. Yıl Bir Kuşaktan Bir Kuşağa' konseriyle kutladı.

Paylaş

Zülfü Livaneli, 50. sanat yılını İstanbul Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi'nde düzenlenen konserle kutladı. Konser geliri Çağdaş ve Bağımsız Yardımlaşma Derneği’ne bağışlandı.

Konserde sanatçı dostları Livaneli'yi yalnız bırakmadı. Gecede Demet Akbağ, Funda Arar, Kardeş Türküler, Kenan Doğulu, Kubat, Linet, Nükhet Duru, Sezen Aksu, Sıla, Yaşar, Yeni Türkü, Yonca Lodi gibi sanatçılar sahne aldı. Gecede Zülfü Livaneli'nin bir şarkısını yaşları 6 ile 19 arasında değişen 60 çocuktan oluşan ‘Çocuk Kalbim Seni Söyler’ korosu seslendirdi.

Konsere katılan oyuncu Menderes Samancılar Zülfü Livaneli'nin Türkiye için çok önemli bir figür olduğunu söyledi ve “Zülfü abi ülkemiz için olduğu gibi benim için de çok büyük bir sanatçı. Ülkemizinde demokrasi adına olmazsa olmazlarından biri. Onun bulunduğu yerde bizim de bulunmamız boynumuzun borcudur” dedi.

Antalya Altın Portakal Film Festivalinde aldığı ödülü Barış ve Kardeşlik için kaldırdığını belirten Samancılar, “Ülkemizin içinde bulunduğu zor günler malum. Birbirimize daha da sıkı sarılacağız. Demokrasi adına, özgürlük adına ne gerekiyorsa hepimiz yapmak zorundayız. Bütün çabamız, emeğimiz bunun için olacak” diye konuştu.

‘BANA TÜRKİYE'NİN MÜZİĞİNİ ÖĞRETEN ADAM!

Gecede, Şarkıcı Yonca Lodi de bir şarkı söyledi. Şarkısından sonra sahnede kısa bir konuşma yapan Yonca Lodi, “Bana Türkiye'nin müziğini öğreten adamın karşısında şarkı söylüyorum. Böyle bir ustanın önünde seve seve sonsuza kadar çırak olurum. Bu gecede olmak, bu projede olmak, yıllarca hayranlıkla dinlediğim şarkılardan bir tanesini söylemek, sizinle birlikte müziği paylaşmak, benim için çok büyük bir onurdur” dedi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

55 pilot için FETÖ operasyonu

SONRAKİ HABER

Sevgilisini 15'ten fazla bıçak darbesiyle öldüren erkeğin bahanesi tanıdık: Tartıştık

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa