04 Kasım 2016 08:25

Kapatılan DİHA çalışanları: Gazeteciliğe devam edeceğiz

DİHA çalışanları Yasin Kobulan ve Zuhal Atlan gazetemize konuştu, 'Kalemimizi kıramazlar' dedi.

Paylaş

9 muhabiri tutuklu bulunan, internet sitesi 48 kez erişime engellenen Dicle Haber Ajansı (DİHA) yeni çıkartılan KHK ile kapatılarak, birçok ilde bulunan büroları mühürlendi.

Ajansları kapatılan DİHA çalışanları Yasin Kobulan ve Zuhal Atlan gazetemize konuştu, “Gazeteciliğe sokakta ve meydanlarda devam edeceğiz” dedi.

‘KALEMİMİZİ KIRAMAZLAR’

Türkiye kamuoyunun bölgede yaşananları öğrenmemesi için kapatıldıklarını söyleyen DİHA İstanbul Bürosu Haber Şefi Zuhal Atlan, “İktidar kendine biat eden gazeteciler istiyor fakat DİHA bölgede yaşanan hak ihlallerini Türkiye halkının duymasını sağlıyordu. DİHA Alevilere, işçilere, tüm ezilen kesimlere mikrofon uzatıyordu.Tabii bu durum da iktidarın hoşuna gitmedi” dedi.

Atlan, “DİHA kapatılmış olabilir fakat biz sokaklarda, meydanlarda haber yazmaya devam edeceğiz  Hiçbir şekilde kalemimizi kıramazlar” dedi.

‘GERÇEKLERİ HALKA ULAŞTIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Basına yönelik engellemelerin artarak devam ettiğini ifade eden DİHA Muhabiri Yasin Kobulan, baskının bütün muhalif medyaya yönelik olduğunun altını çizdi. “Roboski’de, Ankara’da Suruç’ta ve Soma’da yaşanan katliamları kamuoyuna ilk duyuran DİHA’dır” diyen Kobulan, bundan sonra da gerçekleri halka ulaştırmaya devam edeceklerini belirtti. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Cihatçılar, Halep'te saldırıya geçti

SONRAKİ HABER

Aydın'da JES çukuru can aldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa