01 Kasım 2016 20:22

Ankara Ticaret Odası’na kayyım atandı

Yönetim kurulu üyeleri ve başkanı istifa eden Ankara Ticaret Odası’na avukat Abdulhalim Eke kayyım olarak atandı.

Paylaş

Geçtiğimiz hafta yönetim kurulu üyeleri ve başkanın istifa etmesiyle ‘istifa depremi’ yaşayan Ankara Ticaret Odası’na kayyım atandı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından atanan üç kişilik kayyım heyeti akşam saatlerinde ATO’ya gelerek toplantı yaptı. Kayyum Başkanı olarak avukat Abdulhalim Eke atanırken heyet ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Aypek, Ankara Ticaret Borsası Genel Sekreteri Eyüp Şenol Ömeroğlu’ndan oluşuyor.

8 yönetim kurulu ve 5 yedek yönetim kurulu üyesinin istifasının ardından yapılan ATO Meclis toplantısında da Başkan Salih Bezci de istifa etmişti. İstifaların ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in oğlu, Beyaz TV Genel Yayın Müdürü Osman Gökçek aday olduğunu resmen açıklamıştı.

ATO’da istifa depreminin ardınan TOBB ve Organ Seçimleri Hakkında Yönetmeliğe göre süreç şöyle ilerleyecek: Yeni organ üyeleri seçilinceye kadar yönetim kurulunun görevlerinin nasıl ve kimin tarafından yürütüleceği TOBB tarafından atanan kayyım tarafından belirlenecek. 30 gün içinde de yönetim kurulu seçimi yapılacak. Seçilen yönetim kurulu kendi içerisinden de oda başkanını belirleyecek. Başkan, bir yıl sonraki olağan genel kurula kadar oda başkanlığı görevini yürütecek. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Cumhuriyet'in Ankara bürosu önündeki eyleme polis engeli

SONRAKİ HABER

ABD'den patriot açıklaması: Türkiye talepte bulundu ancak henüz bir karar alınmadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...