21 Ekim 2016 13:12

Tutuklu Muhabirimiz Cemil Uğur, Hatay’a sürgün edildi

Haber takip ederken gözaltına alınıp tutuklanan ve örgüt üyeliği ve propagandası suçlaması ile yargılanan Mersin Muhabirimiz Cemil Uğur sürgün edildi.

Paylaş

Volkan PEKAL
Adana

Haber takip ederken gözaltına alınıp tutuklanan ve örgüt üyeliği ve propagandası suçlaması ile yargılanan Mersin Muhabirimiz Cemil Uğur sürgün edildi.

Mersin E Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan muhabirimiz, ailesine haber verilmeksizin Mersin'den Hatay T Tipi Kapalı Cezaevi’ne nakledildi. Aile bir gün önce avukatının Mersin Cezaevinde görüştüğü Uğur’un nakledildiğini cezaevine görüş için gittiğinde öğrendi.

UYGULAMA SAVUNMA HAKKININ KISITLANMASI ANLAMINA GELİYOR

Konuyla ilgili gazetemize konuşan Uğur’un avukatı Tugay Bek, Uğur’un zaten hukuksuz şekilde tutulduğunu belirterek bunun yanı sıra hiçbir geçerli neden olmaksızın başka bir cezaevine nakledilmesinin doğru olmadığını söyledi. Bek, bulunduğu şehirden uzak bir yere nakledilmesinin kendisine ve ailesine eziyet kastı taşıdığını ifade etti.

Yargılamanın Mersin’de devam ettiğini söyleyen Bek, bu aşamada başka bir yere sürgün edilmesinin Uğur’un savunma hakkının kısıtlanması anlamına geleceğini ifade etti.

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Shakespeare ve Şeyh Pir'in öyküsü

SONRAKİ HABER

Denizli'de çalışma alanının genişletmek isteyen taş ocağına tepki

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...