'Haber uydurma', katliam milli!

Uludere'de istihbaratın ABD'den geldiği iddiasını yorumlayan Başbakan Erdoğan, "İnsansız hava araçları direkt TSK'nın emrinde hareket ederler. ABD'deki haber uydurma" dedi. Böylece Erdoğan da Abdullah Gül gibi "Milli kaynaklara güvenin" söylemini tekrarlamış oldu.Başbakan Tayyip Erdoğan, Uludere katliamıyla ilgi

Başbakan Tayyip Erdoğan, Uludere katliamıyla ilgili Wall Street Journal'ın Pentagon'a dayandırdığı haberle ilgili ilk kez açıklama yaptı.

Bulgaristan'da konuşan Erdoğan şunları söyledi: "Genelkurmay Başkanımız kendi ilgi alanına giren konunun cevaplamasını yapmıştır. İnsansız hava araçları direkt TSK'nın emrinde hareket ederler. ABD'de uydurma bir haberi Türkiye'de hükümete veya TSK'ya bir bedel ödetme kastıyla hareket edenler... Seçimler sebebiyle oradaki iktidarı zora düşürme gayreti içinde olan yayıp politikasını gazete kendine gaye edinmişse onu bilemem. Ben mevcut hükümeti zora düşürme adımı olarak görüyorum. Biz kendi insansız hava araçlarımızla hareket ederek bu adımı attık. Gerekli adli süreç devam etmektedir." (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net